fbpx

Сім історій нескорених та сильних духом героїв АТО

Станом на початок 2016 року близько 10 тис. воїнів АТО отримали нагороди та медалі.

Збройний конфлікт на Донбасі почався в квітні 2014 г. З тих пір тисячі кадрових військових і добровольців виявилися в зоні антитерористичної операції, щоб захистити Україну.

У кожного солдата АТО своя історія, і, на жаль, які захищали свою землю, вижили і отримали ордени за мужність .

Ігор Гордійчук, один з найвідоміших українських героїв. На самому початку війни очолював загін спецпризначення в тилу ворога, командував операцією по захопленню стратегічної висоти Савур-могила.

Після захоплення висоти довго утримував її, а коли довелося відступати, загін Гордійчука потрапив під удар ворожих “Градів”.

Читайте також: ПЕРЕРАХОВАНІ ПЕНСІЇ: КОМУ І СКІЛЬКИ ДОДАЛИ

Один з осколків потрапив йому в потилицю. Бойовики не стали брати пораненого в полон, залишивши його помирати в полі. Однак Гордійчук вижив. Два місяці лікарі боролися за його життя, і все-таки врятували героїчного командира.

 

Президент Петро Порошенко присвоїв Гордійчуку звання Героя України і вручив орден Золота Зірка. Також Гордійчук нагороджений орденами Богдана Хмельницького II та III ступенів.

Павло Чорій – десантник з 79 аеромобільної бригади. Під час бою йому осколком пошкодило око, але він продовжив битися. Павло затискав вибите око рукою і не припиняв стріляти по ворогам, поки у нього не закінчилися патрони.

Він підібрався до кабіни ГАЗ-66, яку (з його товаришами всередині) зім’яв ворожий БТР. Поранений солдат допоміг однополчан і витягнув їх з уламків машини, все так же затискаючи очей рукою.

Після цього він зголосився супроводжувати їх в госпіталь і вже тільки там знепритомнів від болю і крововтрати.

20 червня 2014 р Павлу вручили орден “За мужність” III ступеня. Зараз замість втраченого правого ока у нього стоїть тимчасовий протез, але у воїна є надія на те, що йому зможуть поставити більш якісний протез у Франції на пільгових умовах.

Анатолій Маркус був в АТО з 11 листопада 2014 р по 11 вересня 2015 р Завдяки йому було евакуйовано 50 бійців, які захищали новий термінал Донецького аеропорту.

Незважаючи на те, що він десантник, Анатолій сам зголосився бути механіком-водієм багатоцільового легкого броньованого транспортера (тягача) для виконання бойового завдання.

Анатолій зробив 13 виїздів в новий термінал Донецького аеропорту, щоб забрати всіх бійців, які там знаходилися. Незабаром він отримав орден “За мужність” III ступеня.

Григорій Дехтяр з групою виконували завдання по розблокуванню блокпоста в місті Вуглегірськ. Але група потрапила в засідку терористів, і Григорій отримав численні поранення і травми.

Незважаючи на це, він продовжив управління своїм підрозділом, завдяки чому, групі вдалося придушити вогневої натиск противника, і повернуться живими. Григорій був нагороджений орденом “Богдана Хмельницького” III ступеня.

Павло Чайка – повний кавалер ордена “За мужність” (володар всіх трьох ступенів нагороди). Десантник був поранений під Червоним Лиманом, але відмовився від реабілітаційного періоду і повернувся в частину щоб продовжувати захищати Україну.

Воїн вийшов з оточення під Мар’їнка на відібраному у бойовиків КАМАЗі. Пізніше відбув дві ротації в Донецькому аеропорту, брав участь в боях за Дебальцеве.

Андрій Вахлаев-Висоцький знаходився в зоні АТО з 2016 р Під час бою з супротивників в районі Світлодарськ дуги Андрій отримав серйозні поранення, але, незважаючи на це продовжив виконувати бойове завдання.

Він прикривав відхід групи і допоміг евакуювати своїх побратимів в поля бою. За це Андрій недавно був нагороджений орденом за мужність.

Вадим Свириденко – військовий фельдшер 128 бригади, який дивом вижив під час боїв під Дебальцеве. Під час бою Вадим намагався вивести з оточення військових на блокпості “Балу”, але був сильно поранений – потрапив в зону вибухової хвилі від снаряда.

Коли його хотіли евакуювати, машина, на якій везли поранених, потрапила на міну, через що Вадиму довелося ховатися і виживати три дня в 20-градусний мороз.

Читайте також: У ФІНЛЯНДІЇ ВИЯВИЛИ НОВЕ ДЖЕРЕЛО ЇЖІ ДЛЯ ЛЮДСТВА: ВЧЕНІ

Трохи пізніше фельдшер виявився в полоні ДНР, але незабаром був переданий українській стороні, правда, з обмороженням 4 ступеня, в результаті якого він втратив руки і ноги.

Зараз Вадим отримав нагороду “Народного героя України” та орден за мужність. А також взяв участь в “Іграх нескорених” в Канаді.

Відзначимо, недавно президент України Петро Порошенко заявив, що в Україні статус учасника бойових дій отримали понад 300 тис. Бійців АТО, державні нагороди отримали понад 16,7 тис. Військових, а звання Героя України – 45 .

При цьому, 2 тис. 700 українських бійців отримали нагороди посмертно. Звання Героя України посмертно присвоєно 27 бійцям.

Джерело.

You cannot copy content of this page