fbpx

Кабмін встановив правила призначення пенсії тим, кому не вистачає стажу

Новий механізм буде працювати до кінця 2020 року. Кабінет міністрів України затвердив порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючим українцям, які досягли пенсійного віку, але не отримали права на пенсію. Йдеться про тих, хто не набрав 15 років страхового стажу.

Цей порядок визначає механізм призначення в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року, уточнює прес-служба Кабміну.

“Призначення допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських райдержадміністрацій. При цьому, враховується майновий стан і середньомісячний сукупний дохід громадянина”, – наголошується в повідомленні.

Тимчасова допомога перераховується кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану людини і середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого набувається право на пенсійну виплату.

Читайте також: РІЗКИЙ ОБВАЛ АБО ЗРОСТАННЯ ЦІН: ЩО БУДЕ З РИНКОМ НЕРУХОМОСТІ В УКРАЇНІ

Як відомо, пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в Україні введені вимоги до страхового стажу.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно мати 25 років стажу. При стажі 15 – 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, від є інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

В цілому, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу. Правда, відправитися на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше.

Крім того, українці зможуть купувати страховий стаж в необмеженій кількості для виходу на пенсію.

Джерело.

You cannot copy content of this page