fbpx

Казанська ікона Божої Матері 4 листопада: що потрібно зробити кожні жінці в це свято

В Україні в неділю, 4 листопада, відзначають осіннє свято – День Казанської ікони Божої Матері. Воно вважається жіночим, оскільки Пресвята Богородиця є заступницею всіх жінок і особливо наречених.

В цей день моляться і просять зцілення від xвopoб, захисту дому від незгод, благословення молодим, швидко зaвaгiтнiти та сімейного добробуту. Джерело

За прикметою, 4 листопада, вранці жінки шукали листочки берези, які вкрив іній і дивилися в них наче в дзеркало – за повір’ям це збереже молодість та красу.

В цей день намагалися справити весілля – дощова погода знаменувала щасливе та заможне життя.

Після Казанської, наступало зимове похолодання, тому провітрювали склади та льохи, щоб продукти не псувалися і вистачило до наступного врожаю.

Що не можна робити на свято

4 листопада, на свято Казанської Божої Матері, строго-настрого не можна сваритися і лихословити. Варто уникати конфліктів і, по можливості, присвятити день справам духовним і світлим.

Церковної заборони на роботу немає – але, за прикметами, робота по господарству в цей день не принесе добрих результатів, так що люди намагалися не працювати по дому, відкладаючи навіть термінові справи на кшталт прання і генерального прибирання.

Читайте також: Чого чекати українцям у високосному 2020 році: що ні в якому разі не можна робити

Також існує прикмета, що в свято Казанської Божої Матері в жодному разі не варто вирушати в дорогу – поїздку краще відкласти.

Є навіть прислів’я: “На Казанську добрі люди в далечінь не їздять – виїдеш на колесах, а приїхати впору на полозках”.

Що можна робити 4 листопада

Можна сходити до церкви і помолитися.

На Казанську також часто грають весілля (вважається, що такий шлюб буде вдалим і щасливим).

Та й взагалі нареченим прийнято давати в руки при вінчанні саме ікону Казанської Божої Матері.

You cannot copy content of this page