fbpx
Суспільство
Киянам підкидають фальшиві платіжки: як не стати жертвою шахраїв

Невідомі фірми приносять квитанції під виглядом комунальників.

Фальшиві платіжки – новий вид шахрайства. У столиці люди отримали квитанції на оплату неіснуючої послуги. Комунальники заявляють: вони до цього не причетні.

Людмила Баздирєва отримала дивну квитанцію. Якраз в останній день, коли при оплаті комунальних не нараховують пеню. «Чоловік приносить ось цю маленьку квитанцію. Я читаю: обробка прибудинкової території – думаю цікаво. У мене ж є квитанція прибудинкова територія від ЖЕКу, а це якась дивна», – каже Людмила Баздирєва, мешканка Києва.

Сума в платіжці невелика – трохи більше тридцяти гривень. І гроші потрібно заплатити невідомій фірмі. Людмила вирішила почекати з оплатою. «Я пішла платити за опалення, то при мені за цією квитанцією жінка сплатила гроші. Я їй кажу – так навіщо ж ви платили. А вона – мені чоловік сказав, щоб ніяких боргів не було», – розповіла Людмила Баздирєва.

У керуючій компанії підтвердили сумніви Людмили. Платіжка – липова. І ніхто обробкою прибудинкової території не займався. «Дані послуги ніколи не надавалися даною організацією, ніяких правовідносин з комунальним підприємством вона не має. І дана квитанція може мати ознаки шахрайства з метою заволодіння коштами мешканців», – пояснює Ігор Смаровоз, головний інженер комунального підприємства «Керуюча компанія по обслуговуванню житлового фонду Солом’янського району Києва».

Головний інженер перевіряє в реєстрі – існує фірма, зазначена в квитанції. «Так, є. Дане підприємство не перебуває в процесі ліквідації. Вулиця Григорія Сковороди», – розповів він.

Щоправда, жодного контактного телефону не зазначено. А за вказаною адресою – про комерсантів і не чули. Комунальники закликають бути пильними і в подібних випадках звертатися в поліцію. Адже розрахунок ділків – на неуважність людей.

Читайте також: Перевтілення за рік: комунальний медичний заклад, який не відрізнити від закордонних

Джерело

Related Post

facebook