fbpx
поради
Комаровський пояснив, чому діти не сплять вночі

Лікар-педіатр Євген Комаровський нещодавно дав кілька важливих порад батькам, чия дитина погано спить уночі – постійно прокидається, нервує, і тому подібне.

Всі свої думки з цього приводу він зібрав в одному ролику. Джерело

“Міцний нічний сон дитини – це одна з головних умов фортеці сім’ї. А для цього мама і тато повинні попрацювати вдень і знати основні фактори, що сприяють хорошому сну”, – йдеться у коментарі до відео.

Дві основні причини, з яких малюк може вередувати: голод (у більш ранньому віці) і спрага. Педіатр впевнений, що потрібно придбати гідрометр та встановити у квартирі зволожувач повітря.

Вони, до речі, бувають дуже універсальними: у вигляді іграшок. Дитина автоматично буде ближче сідати до такого приладу, якщо він нагадує яблуко, тваринку, чи героя мультфільму.

Загалом, варіантів чимало, аби тільки підключити фантазію.

Читайте також: Пенсіонерам пообіцяли тисячу в одні руки, але на всіх не вистачить

Комаровський додав, що не можна в жодному випадку збивати графік дитини. Якщо ви кілька разів встанете, аби погодувати, аби дати води (заспокоїти, зводити у туалеті і так далі), то з часом вами просто будуть “маніпулювати”.

Треба привчати робити це все у той час, коли зручно батькам. Але зовсім інша причина дитячого безсоння – відсутність благополуччя у родині. Навіть якщо ви думаєте, що при дитині нічого зайвого не сказали, вони розуміють значно більше.

“Родина, яка півночі танцює біля дитини, перестає бути щасливою. Мама і тато, котрі не виспалися – ходячі джерела конфліктів”, – підсумував Комаровський.

Related Post