fbpx
Здоров'я
Кому і чому не можна їсти йодовану сіль

Здоровими джерелами йоду слід вважати рибу і молочні продукти.

За даними Національного інституту охорони здоров’я США, більшість людей споживають необхідну кількість йоду і без доповнення у вигляді йодованої солі, так як їдять досить різноманітну їжу.

Таким чином, вони не схильні до ризику дефіциту йоду, і, як наслідок, можуть не турбуватися про нормальне функціонування щитовидної залози. Та ж ситуація, за даними досліджень, спостерігається в Європі.

Однак не можна забувати про те, що потреба в йоді автоматично збільшується під час вагітності. І якщо рекомендована добова норма йоду для чоловіків і жінок становить 0,15 мг, то для вагітних жінок — 0,2-0,3 мг.

Читайте також: ЇСТИ ЧИ НЕ ЇСТИ: ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, ЧИ ТАК ВАЖЛИВО РЕГУЛЯРНО ЇСТИ СУПИ

Ризик дефіциту йоду для майбутньої матері стає вище, якщо жінка не їсть молочні продукти і не приймає вітамінні добавки, призначені лікарем.

Здоровими джерелами йоду, крім йодованої солі, слід вважати рибу, молочні продукти, зернові (включаючи зерновий хліб), фрукти і овочі.

Таким чином, якщо ви хоча б два рази на тиждень їсте рибу, і при цьому в вашому раціоні вистачає молочних продуктів, то йодована сіль — то, без чого ви цілком можете обійтися.

Якщо ж з одним з пунктів у вас явні проблеми, тоді, ймовірно, споживання йодованої солі замість звичайної може піти вам на користь.

І остання порада: чи не кладіть занадто багато солі в страви, а там, де це можливо, постарайтеся і взагалі не досолювати блюдо. Просто тому, що сіль (як і цукор) — потужний підсилювач смаку, так що, крім очевидної спраги, вона також провокує голод.

Джерело.

Related Post

facebook