fbpx
Суспільство
Кримчанин в російській в’язниці оголосив голодування

Кримчанин Руслан Зейтуллаєв, якого судять в Ростові-на-Дону повторно у справі Хізб ут-Тахрір, оголосив безстрокове голодування.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст Антон Наумлюк.

Зейтуллаєв висунув ряд вимог, у тому числі припинення переслідування кримських татар і закриття політично мотивованих кримінальних справ проти них.

Він вимагає допустити МЗС України в СІЗО №1 Ростова-на-Дону, а також передати його та ще трьох фігурантів цієї кримінальної справи державі Україна “як громадян цієї держави”.

“Прошу шановний суд розглянути це клопотання і прийняти процесуальне рішення. Я не знаю, скільки часу потрібно для досягнення бажаного результату, але для мене, напевно, немає іншої альтернативи висловити своє здивування навколо даного кримінального судочинства”, – заявив Зейтуллаєв.

Читайте також: Помер відомий український шоумен

Адвокат Еміль Курбединов (Emil Kurbedinov) також заявив, що умовою припинення голодування його підзахисним стане виконання вимог. “При тій ситуації, яка склалася в судовій системі Російської Федерації і в цій кримінальній справі, це був останній крок відчаю. Я так це розцінюю”, – написав він.

“Руслан пішов на цей крок, тому що всі клопотання та доводи захисту не приймаються. Він оголосив голодування зі шкодою для здоров’я, в надії, що ця справа буде об’єктивно розглянута, а його доводи перевірені”, – сказав адвокат.

Раніше військовий суд засудив Зейтуллаєва до семи років.  Однак Верховний суд, за клопотанням прокурора, визнав неправильним такий вирок і покарання занадто м’яким та відправив справу на новий розгляд до військового суду Ростова. Прокурор вимагав 17 років позбавлення волі.

Севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада назвала організатором осередку “Хізб ут-Тахрір”, був засуджений до 7 років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії також загального режиму.

МЗС України засудило організований російською владою “судовий фарс” і вимагало від РФ негайного скасування вироку.

Читайте також: У Києві незрячого чоловіка не пустили в метро з собакою-поводирем

Джерело

Related Post

facebook