fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Суспільство
Куди подіти дитину влітку: як правильно вибрати табір за кордоном і що потрібно знати

Для українців уже через кілька місяців відкриється безвізовий режим з Європейським Союзом. Згідно з процедурою, через 20 днів після голосування послів (11 червня) українці отримають можливість подорожувати без віз до 26 країн Європи. Сайт “Сегодня” з’ясував, як вибрати закордонний табір для дитини влітку і на що варто звернути увагу.

Крок №1: Визначаємося з напрямом

Всі закордонні табори умовно діляться на три напрямки: мовні, розважальні та розвиваючі. Українцям доступні тисячі дитячих таборів по всьому світу і перед тим, як зробити вибір, варто визначитися з напрямком, пояснює директор “Аспект-навчання за кордоном” Поліна Федоренко. Важливо, щоб дитина брала участь у цьому виборі, впевнена психолог Марина Січкарьова.

“Насамперед потрібно керуватися її інтересами. Для дитини, яка, наприклад, не захоплюється спортом, літо в спортивному таборі може виявитися не відпочинком, а покаранням. Найкращий варіант – разом розглянути всі “за” і “проти” і зробити вибір” , – розповідає психолог Марина Січкарьова.

“Насамперед потрібно керуватися її інтересами. Для дитини, який, наприклад, не захоплюється спортом, літо в спортивному таборі може виявитися не відпочинком, а покаранням. Найкращий варіант – разом розглянути всі “за” і “проти” і зробити вибір” , – розповідає психолог Марина Січкарьова.

МОВНІ ТАБОРИ. Найпопулярніші – табори з вивчення англійської мови. Слідом ідуть німецька і французька. Якщо дитина в школі вчить німецьку, то відправляти її до англомовного табір в надії, що за кілька тижнів вона вивчить ще одну мову, не варто. Найчастіше до літніх шкіл приймають дітей від 10-12 років з базовим знанням мови. Першого дня проводять тести – дітей об’єднують в групи за рівнем знань.

Найкраще вчити англійську в країні, де є носії мови, вважає Поліна Федоренко. Популярністю користуються США, Канада, Австралія, Ірландія, Швейцарія, Велика Британія. Вартість навчання в школах приблизно однакова, однак, вибравши США і Канаду, ще приблизно тисячу доларів доведеться віддати на переліт.

Також дитячі мовні табори є на Кіпрі і Мальті. Навчання тут дешевше, та й, крім мови, у дитини з’явиться можливість відпочити на морському узбережжі. “Варто враховувати, що в цих країнах дуже багато російськомовних, тому для тих, хто вибирає табір з конкретною метою – вивчити мову, це не найкращі варіанти”, – зазначають в агентстві “Аспект-навчання за кордоном”.

Бюджетним варіантом вважають мовні табори в Болгарії, Польщі та Чехії. Дістатися до такого табору можна на автобусі.

РОЗВАЖАЛЬНІ ТАБОРИ. Більшість розважальних таборів знаходиться недалеко від морського узбережжя в Греції, Туреччині, Болгарії, Іспанії та інших країнах. Якщо в мовних таборах двічі на день проходять заняття, в розважальних – екскурсії, походи і вечірки. У навчальних таборах харчування строго за розкладом тричі на день, а в розважальних – практично цілодобовий доступ до їжі. Наприклад, в турецькому таборі Banana Club (Аланья) в розкладі на день – вісім прийомів їжі.

На відміну від мовних таборів, в розважальних допустимо розміщення дітей, які розмовляють однією мовою, в одному номері. Практично у всіх розважальних таборах є власний пляж, що охороняється, фотостудії, дискотеки, спортивні майданчики і басейни.

Розважальні табору є також в США – у Флориді і Каліфорнії (штати, розташовані на березі Тихого океану). “Фішка” такого табору – заняття серфінгом

РОЗВИВАЮЧІ ТАБОРИ. Такі літні табори є практично у всіх великих країнах. До розвиває відносяться: спортивні табори (також діляться за видами спорту), бізнес-табори, музичні, танцювальні, творчі. Наприклад, дитину, яка займається футболом, на 30 днів можна відправити до Літньої футбольної академії в Чехії. Програму занять для цього табору розробила Федерація футболу Чехії – на дітей чекають щоденні тренування, зустрічі з відомими футболістами і тренерами.

Творчі табори найчастіше пропонують своїм постояльцям виконувати нескладні творчі завдання, приділяють більше уваги заняттям з культури, малювання, літературі. Наприклад, творчий табір “Час Індіго” в Парижі пропонує дітям відвідати місцеві пам’ятки, а свої враження зафіксувати в фотографії або невеликому тексті у вигляді поста в соцмережах.

Читайте також: ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ У СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ: ВАЖЛИВІ ПОРАДИ І ПРИКМЕТИ

Крок №2: Визначаємося з сумою і збираємо документи

Вартість відпочинку в літньому таборі залежить від обраної країни, умов проживання та тривалості поїздки, пояснює Поліна Федоренко. Експерт не радить відправляти дитину на один тиждень. “За тиждень дитина тільки знайомитися з місцем, звикає – а вже пора їхати назад. Для тих, хто вперше відправляє дитину – оптимально кілька тижнів”, – розповідає Федоренко.

Вартість також залежить від проживання. Більшість таборів розміщують дітей у власних резиденціях (простіше кажучи, в гуртожитках). Є ще кілька варіантів – готель і приймаюча родина. У одою кімнаті селять від двох до п’яти осіб. Чим дешевше поїздка, тим більше осіб у кімнаті.

“Маленькі діти переважно проживають в резиденціях, там більше уваги. Ми завжди рекомендуємо вибирати проживання в резиденціях, це дозволить більше спілкуватися з однолітками. Крім того, іноді складно адаптуватися в родинах, бувають складності. Хоча в Канаді у нас діти завжди задоволені проживання в родинах”, – розповідають в “Аспект-навчання за кордоном”.

“Маленькі діти переважно проживають в резиденціях, там більше уваги. Ми завжди рекомендуємо вибирати проживання в резиденціях, це дозволить більше спілкуватися з однолітками. Крім того, іноді складно адаптуватися в родинах, бувають складності. Хоча в Канаді у нас діти завжди задоволені проживання в родинах”, – розповідають в “Аспект-навчання за кордоном”.

До вартості відпочинку в таборі найчастіше не входить переліт. Якщо до Польщі можна долетіти за 2600 гривень, переліт до США обійдеться як мінімум в 12 000 гривень. Якщо купувати квиток за кілька місяців до вильоту – поїздка обійдеться дешевше.

Варто розраховувати, що відпочинок в літньому таборі обійдеться як мінімум в 1000 доларів. Якщо відправити дитину на кілька тижнів до табору у Флориді – доведеться заплатити до 5000 доларів.

Документи в агентствах радять збирати за кілька місяців до поїздки. Більше трьох тижнів може зайняти оформлення візи. Незважаючи на обіцяний вже цього літа безвізовий режим з ЄС, експерти радять все-таки оформити документ. “Буде прикро, якщо з безвізом знову щось не налагодиться, а місце в таборі вже оплачено”, – пояснюють в одному з агентств. Крім того, місця в найкращих таборах бронюють за два-три місяці до початку сезону. Всього знадобиться три документи: віза, документ від табору про те, що путівка оплачена і дозвіл обох батьків на виїзд дитини.

Крок №3: Вибираємо табір і бронюємо місце

У Києві працюють десятки агентств, які займаються підбором і бронюванням місць у дитячих таборах. Вони також отримують відгуки від дітей та знають, куди краще не їхати. В агентстві зв’язуються безпосередньо з табором, дізнаються про кількість вільних місць, обмінюються документами і укладають договори.

У травні найкраще бронювати місця на липень, а в червні – на серпень. У кожної школи є свої правила, наприклад, в швейцарській мовній школі Institut auf dem Rosenberg дітям заборонено привозити з собою джинси, в деяких мовних школах дітям обмежують доступ до мобільних телефонів та інтернету.

Крім того, у кожного табору є свій віковий критерій. До мовних найчастіше беруть підлітків, а до розважальних – дітей від 10 років. В агентстві повинні розповісти про обрану школу, ознайомити з розкладом, відгуками. Крім того, деякі агентства допомагають оформити візу і купити квиток на літак.

Читайте також: КІБЕРПОЛІЦІЯ РОЗПОВІЛА, ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ВІРУСУ-ЗДИРНИКА «WCRY»

Related Post