fbpx
Економіка
Квартири в новобудовах: ціни різко злетіли, в усьому звинувачують “високі” зарплати українців

В середньому купити квартиру в київській новбудові сьогодні можна по 23 700 грн. за “квадрат”. Житло всього лише за перший місяць від початку року подорожчало на 3%.

Про це повідомляє UBR.

Винні в цьому нестійкі ціни на будівельні матеріали і “апетити” робітників, які потребують за свою роботу більшу зарплатню. Так стрибок цін на квадратні метри пояснює головний редактор онлайн-журналу про новобудовах 3m2 Вікторія Берещак.

За словами експерта, з січня 2018-го по січень 2019-го середня ціна квадратного метра в столиці зросла на 6,76%. А найдешевші квартири в Києві зараз забудовники продають по 16,3 тис. грн. за кв. м.

“Мінімальна ціна “квадрата” в січні 2019-го порівняно з груднем 2018-го збільшилася на 1,88% (або на 300 грн.). При цьому за рік найдешевше житло додало 5,15% (або 800 грн. за м2)”, — підмітила Вікторія Берещак.

Цікаво, що в той час, як курс долара протягом року не приносив якихось значних сюрпризів, забудовники продовжують нарікати на “зелений”.

Але крім нього згадують ще і про повсюдне збільшення вартості земельних ділянок(на 5-10%), архітектурних проектів (від 15%) і робіт, пов’язаних з підключенням до інженерних мереж (8-12%).

Крім того, приблизно на 20% зросли витрати забудовників на рекламу своїх проектів – їх девелопери також закладають у ціну “квадрата”.

Читайте також: Реєстрація на ЗНО-2019 стартувала: покрокова інструкція

Як додає спеціаліст, в найближчі місяці не очікується змін на ринку нерухомості, єдине, що може знову похитнути ціни, то цепроблеми в економіці країни.

“Причиною для перегляду цін може стати зростання собівартості будівництва. Наприклад, через різку нестачу кваліфікованої робочої сили і відтоку будівельників за кордон.

Багато компаній вже зараз розглядають можливість істотного збільшення оплати праці: за нашими даними, в 2019 року зростання зарплат будівельників може скласти близько 30% і вище”, — зауважила Вікторія Берещак.

Related Post