fbpx

Мені з міллю, що завелася в крупах, допомогли справитися без всякої хімії ці народні методи. Ділюся і з вами: може, пригодяться, бо проблема ж поширена.

Найбільше харчова моль любить розмножуватися в крупах, макаронах, квасолі, сухофруктах, горіхах. Маленькі червячки там харчуються, залишаючи свої продукти життєдіяльності. У результаті чиста крупа перетворюється в зіпсований, негідний до вживання продукт. Мало того, що вона повністю переточить всю крупу, в продукті ще залишаться лусочки комах, їх фекалії, павутинки тощо. Хто буде таке споживати? Ось і виникає питання, як боротися з харчовою міллю, щоб зберегти продукти, і як від неї повністю позбутися?

Доросла міль вже нічого не їсть, харчується тільки крапельками води. Але ось на стадії гусениці вона їсть дуже багато, адже їй потрібні запаси енергії для майбутнього розвитку. Цим вона і небезпечна.

Гусениця харчової молі  їсть дуже багато продуктів, але вважає за краще:

пшоно;

сушені абрикоси;

родзинки;

груші та яблука.

Їх оглядати треба в першу чергу, щоб знищити гнізда шкідника. Великої шкоди гусениця вогнівки завдає насінню, призначеному для посіву, оскільки вигризає зародок. Ще вона їсть шоколадні цукерки, приправи, чай – в загальному, практично будь-які продукти навколо себе.

Зерна, які облюбувала харчова моль, можуть бути оповиті її павутинням на глибину до 10 см. Після цього вони не придатні не тільки для людини, але навіть для тварин, оскільки втрачають свою харчову цінність. Так що не треба намагатися зварити з зіпсованих круп кашу для собаки чи кішки.

Перебратися в насіння харчова міль може по повітрю, залетівши по вентиляційній шахті або через відкрите вікно в квартирі. Також личинки можуть зберігатися в погано оброблених продуктах. Щоб цього уникнути, бажано купувати крупи в прозорих упаковках або на вагу і добре оглядати вміст.

Як протистояти комасі

Просто вбити комаху, щоб її позбутися, недостатньо. За час життя метелик, швидше за все, встиг відкласти яйця, які знаходяться в потаємних місцях в квартирі.

Ось, що необхідно зробити.

Оглянути всі продукти, щоб візуально виявити місця проживання комахи.

Зіпсовані крупи, борошно, горіхи та інші продукти слід викинути і відразу ж винести відро для сміття з дому.
Те, що ще не зіпсовано, бажано прожарити в духовці або в мікрохвильовій печі і пересипати в банки з щільними кришками.
Необхідно також протерти всі полки в квартирі ганчіркою, змоченою в оцтовій воді, провітрити всі шафки, всі закутки, навести порядок, щоб ніде не було розсипаної крупи, приклеєних яєць, щоб все було надійно сховано в банки. Міль боїться морозу, тому взимку можна винести деякі продукти на відкритий балкон, якщо він у вас є. Це допоможе позбутися від личинок і яєць.

Народні методи

Вважається, що харчова моль дуже не любить запах лаванди і деяких інших рослин. Можна розкласти в полотняних мішечках лаванду, гілочки м’яти і полину. Вони будуть відлякувати метеликів і не дадуть їм розмножуватися. Такий спосіб допомагає позбутися від молі на самих ранніх термінах її поширення в вашому домі.

Деякі господині розкидають по полицях гвоздику і лист лаврушки (лавра), однак, немає точних підтверджень, що це напевно дозволяє позбутися від шкідника. Краще вже тримати полки в чистоті, а крупу в щільно закритих банках і регулярно оглядати свої запаси.

Якщо ви вирощуєте на підвіконнях герань – дуже добре. Вона виділяє речовини, які вбивають багатьох мікробів, відлякують шкідників і допомагають їх позбутися. Слідкуйте, щоб в шафках було сухо, оскільки комаха любить розмножуватися в теплих і вологих місцях. Нічого нового в цьому немає. Чистота і порядок є запорукою затишного життя в будинку без всяких шкідників.

Ну і якщо вже звертатися до магазинних засобів, то продаються також спеціальні пастки для молі, які необхідно розміщувати на вертикальних поверхнях. Ці пастки поширюють специфічний запах, кличе самця харчової молі. Він прилітає і гине в пастці. Якщо комахи розвелися в великих масштабах, то можна використовувати аерозоль проти молі, тільки після нього треба обов’язково промивати і просушувати поверхні, що контактують з продуктами.

Джерело: 

You cannot copy content of this page