fbpx
Наука
На Камчатці виявили супервулкан

Учасники міжнародного проекту KISS (Klyuchevskoy Investigation – Seismic Structure of Extraordinary Volcanic System) з вивчення Ключевського вулкана, який вчора викинув попіл на висоту 11 км, встановили його схожість з супервулканом Тоба на Суматрі, виверження якого 74 000 років тому було найсильнішим за кілька мільйонів років, повідомляє “Інтерфакс”.

“Головний осередок, який постачає матеріал для виверження Ключевського вулкана, розташований на глибині близько 30 км, що робить його нетиповим вулканом – зазвичай сейсмічна активність реєструється на значно меншій глибині, 3-5 км. У цьому плані Ключевський вулкан схожий на вулкан Тоба “, – повідомив завідувач лабораторією сейсмічної томографії Інституту нафтогазової геології і геофізики Іван Кулаков.

Усередині цього глибинного резервуару в Ключевський системі щодня реєструються десятки досить сильних землетрусів, що свідчить про надзвичайно активні хімічні і механічні процеси.

На думку вченого, супервиверження Ключевського вулкана малоймовірне, “оскільки завдяки виверженням йде постійне скидання напруги, що накопичується у вогнищі”. Однак, існує і протилежна точка зору, заснована на тому, що дана вулканічна система за геологічними масштабами молода і коли-небудь супервиверження все ж станеться.

Супервулкан – вулкан, виверження якого може привести до зміни клімату на планеті. На Землі існує близько 20 відомих науці супервулканів. В середньому таке виверження відбуваються раз в 100 000 років.

Читайте також: Вчені зробили мрію алхіміків реальністю

Джерело

Related Post