fbpx

На українців чекає різка зміна погоди

В Україні очікується спекотна і малохмарна погода, прогнозують синоптики, пише «Сегодня».

Після дощових і холодних вихідних в Україні очікується спекотна погода. Згідно з прогнозом Укргідрометцентру, стовпчик термометра на цьому тижні підніметься до рекордної в цьому році позначки в 36 градусів. До кінця тижня на півночі країни пройдуть грозові дощі.

Прогноз погоди на тиждень

Першого серпня в Україні очікується спекотна і малохмарна погода . У західних областях температура повітря буде коливатися в межах 31-33 градусів тепла, в Закарпатській області – до 35 градусів вдень.

У столиці стовпчик термометра коливатиметься в межах 32-34 градусів, а на півночі температура повітря прогріється до 32 градусів.

У центрі і на сході країни, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, очікується потепління до 31-33 градусів. У той же час на півдні стовпчик термометра підніметься до 34 градусів спеки. Опади в цей день в Україні не очікуються.

Така ж погода очікується і другого серпня. Сама спекотна погода на заході . Так, у Львівській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях температура повітря підніметься до позначки в 35 градусів вище нуля. На півночі країни стовпчик термометра коливатиметься в межах 30-32 градусів. Спекотна погода в цей день і в столиці – до 34 градусів вдень. У центральній і східній частинах України – 31-33 градус вище нуля. На півдні стовпчик термометра підніметься до 32-34 градусів. Опади в цей день не очікується.

Третього серпня очікується потепління . Так, в південних областях температура повітря підніметься до 36-35 градусів спеки. У столиці, центрі та сході країни температура повітря вдень підніметься до 34 градусів. На заході і півночі стовпчик термометра коливатиметься в межах 32-33 градусів.

З четвертого серпня територію України наздожене грозовий циклон. На півночі і в столиці пройдуть грозові дощі. На решті території – мінлива хмарність. На заході – від 31 до 35 градусів.

У північних областях температура повітря буде коливатися в межах 31-33 градусів. У Києві – спекотна погода, до 34 градусів вдень. У центрі і на сході – від 32 до 34 градусів спеки.

Сама спекотна погода в цей день очікується на півдні – стовпчик термометра підніметься до позначки в 34-36 градусів.

Народний прогноз погоди

Першого серпня відзначається день пам’яті преподобної Макрини (Макріді), повідомляє портал “Синоптик”. Макрида вважається указательніцей осені. Якщо на Макріду мокро – вся осінь мокра.

У народі помітили, якщо на Макріду сухо, нічого очікувати дощів на шість тижнів, мокро – дощ на той термін. На змінну погоду осені вказував сильний вітер і мінлива хмарність у цей день . В цей час починається ранній листопад, замовкають птахи, пропадають оводи.

Другого серпня вшановується пам’ять святого пророка Іллі. У народі вважається, що з Ільїна дня йде поворот на осінь, хоча спекотне літо може простояти ще довго. У цей час встановлюється помірне тепло.

Світловий день іде на спад, а ночі на збільшення. Якщо в цей день буває глухий грім – до тихого дощу, грім гучний – до зливи, грім безперервний – буде град ; грім гримить довго і не різко – до негоди, якщо ж уривчасто і недовго – буде ясно.

Третього серпня вшановується пам’ять преподобного Симеона і пророка Єзекіїля. У народі Симеона називали летопроводца, оскільки він літо проводжає.

За повір’ям, літо має закінчитися після полудня. Наші пращури помітили, яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день видасться вітреним, то зима буде достатньо холодною.

З четвертого серпня відзначається день святої мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини. У народі цей день мав назву Поцелуйніца.

З колишніх часів в цей день остерігаються робити польові роботи: градом поб’є, грозою уб’є, тому що цей день вважається і часто буває громовим. Наші пращури помітили, якщо в цей день грім гримить безперервно, то буде град.

П’ятого серпня вшановується пам’ять Почаївської ікони Божої Матері і мученика Трохима. У народі Трохима називають Бессонніком, оскільки йде пора посилених робіт, жнив: “Хорошому господареві день малий”.

На полях у цей час закінчувалася прибирання. Наші пращури помітили, що серпневі роси – до відмінною погоді.

Читайте також: ЩО БУДЕ З ЦІНАМИ І ЯК РОЗБАГАТІЮТЬ УКРАЇНЦІ

You cannot copy content of this page