fbpx
Без рубрики
Найбільш поширені інтернет-афери, на які “ведуться” українці

Голова Департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк вказав, що найбільш поширені злочини в інтернеті – це афери, пов’язані з “виграшем” великого призу.

“Все нове – це дуже добре забуте старе. Шахрайство якраз і полягає в простому обмані. Чим простіший спосіб обману, тим більше постраждалих виявляється. На сьогодні найбільш популярні злочини – економічного характеру”, – підкреслив Демедюк.

“За його словами, причина поширення таких злочинів у тому, що люди збідніли, дуже велика частка населення України – фінансово неспроможна… І тут їм, як манна з неба, падає “подарунок”, про який їх сповіщають за допомогою СМС-повідомлень, дзвінків на мобільний. Іноді шахраї, використовуючи SIP-телефонію, дзвонять навіть на стаціонарний телефон – і це взагалі змушує людей втрачати зв’язок з реальністю”, – розповідає Демедюк.

При цьому багато громадян потрапляють у пастки шахраїв через розсилки.

Читайте також: ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОСИТИ ПРОБАЧЕННЯ

“Ви колись десь свої контактні дані залишили або реєструвалися десь – і ці дані потрапляють в загальний доступ. В бази, які використовують шахраї для такого фішингу, тобто вилову потенційних жертв. З мільйона обов’язково знайдеться хоч один, хто “поведеться”, – резюмував він.

Джерело.

Related Post

facebook