fbpx
Політика
Найєм прокоментував штурм Жовтневого палацу: “Подібні дії підривають довіру до вуличних акцій”

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив, що не розуміє, навіщо прихильники лідера “Руху нових сил” Михайла Саакашвілі штурмували Жовтневий палац у Києві, передає ГОРДОН.

Такі дії, як штурм Жовтневого палацу в Києві прихильниками лідера “Руху нових сил” Михайла Саакашвілі, підривають довіру до вуличних акцій, написав нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм у Facebook.

“Мені зрозуміло віче як протест незадоволених громадян. У марші беруть участь люди з різним денним порядком і вимогами, серед них і середній клас, і бізнесмени, і молоді люди зі своїм денним порядком і вимогами. Але навіщо потрібен штурм Жовтневого палацу, не розумію. Для мирного протесту громадян, які думають, – це безглуздо, а для зміни влади й системних змін – дріб’язково”, – зазначив він.

Найєм підкреслив, що революції починаються не з цього.

“У 2013-му необхідність захоплення будівель було продиктовано жорстоким побиттям людей, стріляниною в протестувальників, готовністю регіональних еліт, самих громадян йти до кінця й необхідністю інфраструктури постійно чинного штабу для забезпечення протесту предметами першої необхідності. Зараз же такі дії підривають довіру до вуличних акцій і дискредитують протест як явище. І незалежно від того, чим керуються ініціатори, це дуже зручний пас тим, хто зацікавлений у збереженні статус-кво”, – додав нардеп.

Він також розкритикував лідера “Руху нових сил” Михайла Саакашвілі за образи на адресу Германа Приступи, начальника Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у Києві.

Читайте також:

“Не розумію і не підтримую образ на адресу Германа Приступи, який, так, був начальником міліції Горлівки, дві доби протримався під штурмом і зірвав прапор “ДНР” із будівлі міськуправління, за що був побитий. Можливо, він вчора не мав рації, але до чого тут його прізвище і тим паче походження?! Мені здається, ми вже пройшли етап, коли країну ділили на донецьких і не донецьких”, – написав Найєм.

Сьогодні Саакашвілі під час маршу “За імпічмент” заявив, що протестувальники організують штаб у Жовтневому палаці. Він запропонував своїм прихильникам туди вирушити й повідомив, що піде на чолі колони.

Член колегії Міністерства внутрішніх справ, депутат Верховної Ради від “Народного фронту” Антон Геращенко зазначив, що прихильники Саакашвілі хочуть захопити будинок, у якому зараз проходять дитячі ранки. Він заявив, що поліція не допустить провокацій.

Біля Жовтневого палацу зібралися прихильники Саакашвілі. Почалися сутички із силовиками.

Саакашвілі закликав протестувальників розблокувати Жовтневий палац і йти до Верховної Ради.

Більшість мітингувальників уже розійшлася. Правоохоронці залишаються в будівлі. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом штурму.

На сайті Жовтневого палацу повідомляють, що зараз у ньому проходить концерт оркестру Гленна Міллера. Він почався о 15.00. Ще один виступ заплановано на 19.00.

Related Post

facebook