fbpx
Breaking News
Домашній крем Рафаелло – це така божественна смакота! Готувати такий крем просто, всього 4 інгредієнти, але важливо, щоб були використані якісні продукти. Ідеально пасує до свіжого білого хлібу, гарячої кави або чаю.
Поки теревеніла з подружками, які зайшли несподівано на каву, приготувала це сирно-шоколадно-цитринове диво. Смак приголомшив навіть мене – така вийшла насолода!
Сало в цибулинні завжди готувала мая бабуся, і мене навчила. Запевняю: смачніше не буває! Колір, аромат, смак – все неперевершено!
Дуже люблю готувати салат «Веселка». Для нього, окрім яєць, нічого варити не потрібно. А смак – словами не передати, потрібно лише пробувати!
В той день я розповіла чоловікові про зрaду і попросила піти. Увечері про все розповіла коханому. Думала, що він зараз зрадіє. АЛЕ! Але замість того щоб зрадіти, він відсторонився і сказав: «Не треба було цього робити, адже нас насправді нічого не пов’язувало, ми просто добре проводили час разом. Я не хотів тобі казати, але у мене є дружина і двоє дітей і я зовсім не планував розлучатися»
Економіка
Накопичити на квартиру: скільки років потрібно українцям, щоб купити житло

За перші три квартали 2018 року в Україні було оформлено 484 403 договору купівлі / продажу нерухомості.

Так, тільки з липня по вересень 2018 року державні нотаріуси оформили 14 172 договорів з нерухомістю , а приватні – 166 099.

Однак попит на житло в Україні залишається стабільно низьким. Справа в тому, що щорічно будується дуже багато будинків, але українці часто не можуть дозволити собі купити житло.

У звіті НБУ сказано, що за кількістю новозбудованих квартир на 1000 чоловік населення в минулому році Україна випередила ЄС (2,9 в порівнянні з 2,8). Джерело

У той же час, за рівнем забезпеченості житлом вона все ще поступається Європі (менше 400 квартир на 1000 чоловік населення в порівнянні з 486 в Євросоюзі.

Незважаючи на те, що забудовники активно знижують ціни на квартири, вони все одно залишаються недоступними для більшої частини населення.

За результатами досліджень різних порталів нерухомості, середня ціна за квадратний метр квартири в Києві на грудень 2018 р. становила 1 030 доларів, тоді як в 2017 р вартість була понад 1 200 доларів.

Приблизно така ж ситуація і в інших великих міста – Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі.

Вирішили підрахувати, скільки українцям доведеться збирати, щоб нарешті зібрати кошти і придбати власне житло.

Читайте також: Курс валют на 13 січня: долар міцно вчепився у гривню

Скільки заробляють і витрачають українці

Середня зарплата в жовтні в Україні склала 9218 грн, але, в той же час, за даними Державної служби статистики, середньомісячні загальні доходи одного домогосподарства в першому півріччі 2018 р склали 9249 грн.

Міське домогосподарство отримувало в середньому за місяць 9541 грн, сільське – 8648 грн. На одне домогосподарство припадає в середньому по 2,11 людини.

Тобто в середньому на одну людину, який входить до складу домогосподарства, доходи склали 4384 грн. в місяць, у міських домогосподарствах – 4587 грн, в сільських – 3985 грн.

Ми бачимо, що рівень середньомісячних доходів однієї особи в 2,6 раза перевищив рівень законодавчо встановленого на цей період прожиткового мінімуму (1700 грн).

Але навіть близько не дотягнув до середньої зарплати (наприклад, за станом на червень середня зарплата склала 9141 грн).

Виходить, що сім’я з двох чоловік в середньому заробляє трохи більше 9 тис. грн, в той час, як середні витрати становлять 8150 грн., або ж 3863 грн. на одну людину.

Дві головні статті витрат домогосподарств – це продукти і комунальні платежі. На продукти українці витрачають 50% своїх доходів, а на оплату комуналки – 16%, тобто 4075 грн. і 1304 грн. відповідно.

Підрахуємо все це разом і вийде, що щомісяця кожне домогосподарство витрачає 5109 грн. в середньому, при доході в 9541 грн.

Якщо не брати до уваги те, що крім продуктів і комуналки є багато інших витрат, наприклад, оплата проїзду, купівля техніки, одягу, то щомісяця у сім’ї залишається 4432 грн, які вони можуть відкласти на покупку квартири.

Ціни на квартири в різних містах

Традиційно високими залишаються ціни на житло в Києві. Так, середня ціна одного квадратного метра в новобудовах столиці становить 23 400.

Правда, тут багато залежить від району, найдешевше купити житло в Деснянському районі, де один квадратний метр обійдеться в 16 800 грн, в Дарницькому ціна підніметься до 18 500 грн, в Солом’янському – 22 700 грн, в Голосіївському 24 тис. грн.

За даними різних порталів по нерухомості, середня ціна однокімнатної квартири в Києві становить 38 тис. Доларів (близько 1 млн грн.).

Ясна річ, що є ціни і поменше, так, мінімальна вартість однокімнатних квартир починається від 12 тис. доларів, але, це буде житло з дуже маленькою квадратурою, далеко від центру міста і зручних транспортних розв’язок.

Виходить, якщо щомісяця відкладати по 4432 грн, сім’я зможе накопичити на квартиру в Києві, яка коштує мільйон гривень, за 18,8 року (226 місяців).

У Львові житло теж далеко не дешеве, так, мінімальна ціна однокімнатної квартири починається з 26 тис. доларів, а от середня ціна знаходиться на рівні 30 тис. дол. (820 тис. грн).

Таким чином, у Львові на квартиру можна накопичити за 15,5 року (185 місяців).

В Одесі ситуація схожим чином, тільки тут мінімальні ціна на квартири стартують з 9 тис. доларів, а ось середні становлять також 30 тис.

Для того, щоб купити житло в Одесі, доведеться збирати, як і у Львові – 15, 5 року.

А ось вже в Харкові ціни на житло значно нижче. Так, однокімнатні квартири тут в середньому коштують 17,4 тис. доларів (476 тис. грн).

Виходить, тут для покупки свого кута потрібно відкладати гроші майже 10 років (107 місяців).

У Дніпрі ціни трохи вище, ніж в Харкові. Тут середня ціна однушки становить 21,4 тис. доларів (586 тис. грн). Таким чином, на квартиру в Дніпрі доведеться збирати 11 років (132 місяці).

Як ми бачимо, накопичити на квартиру при середніх доходах українцям практично нереально.

Саме тому наші співвітчизники все частіше беруть житло в кредит, іпотеку або тривалі розстрочки.

Related Post