fbpx

Не шкідливо! Руйнуємо в пух і прах 3 міфи про шкідливість повторного кип’ятіння води.

Напевне, всі знають, що пити воду з-під крана небажано. І багато людей хвилюються – чи можна повторно кип’ятити воду. Адже побутує думка, що при багаторазовому кип’ятінні у воді формуються небажані з’єднання. Такі як «важка вода», концентровані мінеральні солі і отруйні утворення з хлору.

Від цих страшних тверджень відразу стає зрозуміло – пити таку воду небезпечно для здоров’я. Однак наскільки правдива ця інформація і чи варто турбуватися через це?

Ми вважаємо, що будь-яку інформацію слід перевіряти, перш ніж їй довіряти і слідувати певним радам. Тому давайте разом розберемося, наскільки правдиві міфи про шкоду повторно кип’яченої води.

У різних країнах існують різні вимоги до якості  водопровідної води. Але якщо брати загальні показники, то в такій воді можуть бути присутніми деякі домішки.

По-перше, це хлор, який використовується для її знезараження.

По-друге, це солі кальцію і магнію, які при кип’ятінні осідають на внутрішніх стінках чайника, – так звана накип.

По-третє, також можуть бути присутні в малих дозах важкі метали, такі як свинець, стронцій і цинк.

На основі цих даних з’явилися міфи про те, що відбувається при багаторазовому кип’ятінні води і якої шкоди вона може завдати:

Кип’ятіння води призводить до утворення так званої «важкої води», яка містить дейтерій і тритій. У воді дійсно міститься дейтерій – важкий водень, що позначається символами D і ²H. Однак при кип’ятінні утворюється настільки мізерна його частина, що це не несе ніякої шкоди.

Читайте також: ПРОДОВЖУЮ ВИШУКУВАТИ ЗАБУТІ РЕЦЕПТИ З ДИТИНСТВА. ЗГАДАЛА ПРО ОЛАДКИ З ДИТСАДКА І ШКОЛИ, ТАКІ ПУХКІ, ЩО ВАЖКО БУЛО НАКОЛОТИ НА ВИДЕЛКУ! ЗАПИСАЛА РЕЦЕПТ, ЯКИМ ПОДІЛИЛИСЯ ОДНА ЗНАЙОМА ПЕНСІОНЕРКА, ЩО ПРАЦЮВАЛА НЯНЕЧКОЮ. ЗРОБИЛА ВРАНЦІ – ТАК, УРА, ЦЕ ВОНИ! 

Академік Ігор Петрянов-Соколов якось підрахував, скільки води повинно випаруватися з чайника, щоб в залишку помітно підвищився вміст дейтерію.

Виявилося, що для отримання 1 літра води, в якій концентрація дейтерію дорівнює 0,15%, тобто всього в 10 разів вища за природну, в чайник треба долити в цілому таку кількість води, яке перевищує масу Землі в 300 млн разів.

При кип’ятінні води в ній концентруються мінеральні солі, оскільки вона випаровується, а солі залишаються. Концентрація мінеральних солей під час кип’ятіння – це природний хімічний процес, в результаті якого вони просто випадають в осад – формується звичайна накип. Вона безпечна, проте краще частіше чистити чайник.

При кип’ятінні активний хлор у воді взаємодіє з органічними сполуками, що містяться в ній, утворюючи ще більш отруйні речовини.

Водопровідну воду дійсно хлорують для її знезараження. Однак це не завдає шкоди здоров’ю, тим більше при кип’ятінні води з вмістом малої кількості хлору. Але хлорована вода сушить шкіру і може посилити вугровий висип.

Отже, ми прийшли до того, що в багаторазовому кип’ятінні води немає нічого страшного. Потрібно лише використовувати якісну воду і частіше чистити чайник від накипу. Ви можете самі перевірити дану інформацію і зробити свої висновки.

Джерело: 

You cannot copy content of this page