fbpx

Нові правила набору в школу: першокласників будуть брати за жеребом

В Україні змінюють правила прийому учнів до школи. Починаючи з цього року перевага буде у тих першокласників, які закріплені за “своєю” школою за місцем проживання.

А якщо в школі залишаться вільні місця, їх розіграють в лотереї. Про це заявила глава Міносвіти Лілія Гриневич. Нагадаємо, раніше дітей зараховували в школи за підсумками конкурсу та без прив’язки до місця проживання.

Поки що ця ініціатива обговорюється керівництвом Міносвіти і Мін’юсту, але на сайті освітнього відомства вже опублікували правила жеребкування, затверджені директором департаменту середньої та дошкільної освіти.

Правда, як пояснили нам в прес-службі Міносвіти, це не остаточний варіант документа, в ньому поки лише викладені базові принципи відбору дітей на решту в школах місця, до яких в МОН прийшли після громадського обговорення. Документ трактує лотерею на вільні місця так:

“Жеребкування – це спосіб конкурсного відбору дітей для зарахування на вільні місця, процедура проведення якого схвалюється педрадою установи освіти, стверджується його керівником, відбувається при добровільному присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця за принципом випадкового вибору, публічності та прозорості”.

При цьому наголошується, що по відношенню до учнів спеціалізованих навчальних закладів, художнього, військового або спортивного профілю принцип жеребкування застосовуватися не буде.

Гриневич запевняє, що жеребкування буде чесною.

“Жеребкування буде при наявності вільних місць. Ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Кожну папірець буде діставати представник батьків або хто-небудь з дітей. Це має бути людина, яка не може увійти у змову з адміністрацією”.

Читайте також: В УКРАЇНУ ПРИЙДУТЬ ДОЩІ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 24 КВІТНЯ

До цього міністр додала, що при бажанні для батьків можуть вести інтернет-трансляцію цього процесу. За її словами, головна мета всього цього нововведення в тому, щоб у школярів була гарантія того, що вони зможуть вчитися в школі, яка знаходиться в їхньому мікрорайоні.

Міністр пообіцяла не забути врахувати права переселенців і всіх тих, хто орендує квартири, не маючи прописки в тому чи іншому мікрорайоні. І уточнила, що деталі правил незабаром з’являться на сайті Міносвіти.

Також в проміжному варіанті порядку проведення лотереї уточнюється, що пріоритетне право навчатися в тій чи іншій школі матимуть не тільки ті діти, які проживають неподалік, але і ті, у кого брати або сестри вже вчаться тут. Це ж право поширюється і на дітей, чиї батьки працюють в цій школі.

Вчителі: допкласс і бійки

Опитані нами директори шкіл і звичайні вчителі розповіли, що в їхніх колах новина про лотереї і нових правилах – найгарячіша.

“У понеділок відбулася нарада, на якому директор повідомила, що прийнято рішення набрати не чотири перші класи, як це було в усі часи в нашій школі, а п’ять. Все через те, що в нашу школу є багато бажаючих, які не належать до території обслуговування. За підрахунками, таких набралося на цілий клас. тобто директор має право їм відмовити, бо вони не з нашого району, але він робити цього не хоче.

Ось і знайшов такий вихід, щоб не обурювалися місцеві і щоб вчилися ті , в кому він зацікавлений. Після цього подасть документи в райо нное управління освіти, є прогнози, що там йому не відмовлять. Але все це спричинить за собою те, що зросте навантаження на вчителів”, – розповіла учитель однієї зі столичних шкіл.

Як ми з’ясували, багато директорів і педагоги ще оцінюють ситуацію, щоб найближчим часом прийняти рішення, яке влаштує і вчителів, і батьків. Деякі побоюються, що між батьками можуть бути мало не бійки за місця. Наприклад, переможець конкурсу “Учитель року” і директор великої бердичівської школи Наталя пудри про нові правила і лотереї говорить так:

“Дуже переживаємо. Більшість моїх колег не вважають правильною прив’язку до мікрорайону, тому що межі будь-якого мікрорайону завжди умовні.

Наприклад, у нас є такі квартали, які знаходяться занадто далеко від нашої школи, і можна зрозуміти батьків тих дітей, які там живуть, чому ведуть дітей в іншу школу. Що стосується лотереї, то її вважаю безглуздою. хтось буде обраний, а хтось ображений”.

Рейтинги і доступність

Багато батьків вже критикують ініціативу Міносвіти.

“Мій син вчиться в школі, яку ми вибрали через зручне розташування і хороших відгуків. А школа, до якої ми прикріплені, нам не зручна, до неї довго їхати, а потім ще йти пішки. Та й рейтинг у неї не найкращий. Тепер я переживаю, чи вийде прилаштувати в школу, яку хочемо, дочка, яка піде в перший клас в 2019 році. Мені важливо, щоб старший син міг забирати її зі школи”, – розповіла нам киянка Наталія Сидоренко.

А ось інші батьки схильні прийняти нові правила.

“Спробуємо по лотереї. Чи не вийде – підемо в” свою “школу, – сказала нам киянка Ірина Дзюба, – але вже точно не будемо давати нікому хабар”.

Джерело.

You cannot copy content of this page