fbpx

Підтверджено вченими: можливо витрачати калорії і без тренувань! ТОП-5 порад для тих, хто не має часу на спорт, але хоче збільшити енерговитрати

Це частково можливо зробити і без фізичних вправ. Але – тільки частково!

Отримуйте нові знання

Гарна новина полягає в тому, що чим більше ви тренуєте мозок, тим більше калорій він споживає. В ході Геральд Ларсон (Gerald E. Larson) виявив, що чим вище розумові здібності людини, тим більше глюкози споживає кора мозку під час роботи.

У спокійному стані мозок потребляетEach Organ Has a Unique Metabolic Profile близько 420 ккал на добу і утилізує близько 60% всієї глюкози в організмі. Під час активної розумової діяльності споживання калорій зростає ще більше.

Але ніяка розумова активність не зрівняється з фізичними вправами і проста домашня тренування спалить більше калорій, ніж найскладніший математичний приклад.

Щоб витрачати більше калорій під час розумової активності, завдання повинно бути не простим і цікавим.

Тільки так ви зможете підтримувати високий ступінь концентрації.

Сидіть на підлозі

Якщо ви дивитеся телевізор на підлозі, а не на м’якому дивані або кріслі, більше м’язів напружується, просто щоб підтримувати тіло в певному положенні. Також більше енергії витрачається на те, щоб сісти на підлогу і встати з нього.

Крім витрати калорій, сидіння на підлозі покращує гнучкість і тонус м’язів.

Наше тіло пристосоване для виконання повного присідання, а сучасна людина весь день виконує його тільки в половину діапазону. В результаті ми поступово втрачаємо гнучкість і рухливість суглобів.

Бразильські вчені в 2012 році довели, що нездатність сісти на підлогу і встати з неї без допомоги рук збільшує ризик смерті в літньому віці.

Сидячи на підлозі, ви можете дивитися телевізор або грати у відеоігри, розмовляти по телефону, читати книги, перекушувати або навіть обідати: вимушені руху корпусу під час такої трапези поліпшають травлення.

Жуйте гумку

Дослідження Джеймс Левін (James Levine) і Полетта Боколь (Paulette Baukol) з клініки Майо з’ясували, що жування жуйки збільшує енерговитрати на 11 ккал на годину.

Більше того, жуйка допомагає споживати менше калорій і при цьому відчувати себе більш енергійним.

Кетлін Мелансон (Kathleen Melanson), професор нутриціології в Род-айлендському університеті, вивчила вплив жуйки без цукру на контроль ваги. Коли учасники дослідження жували жуйку одну годину вранці (три 20-хвилинних відрізка), вони споживали на 67 ккал менше на сніданок і не компенсували їх протягом дня.

Прохолода у приміщенні

Намагайтеся підтримувати прохолодну температуру в кімнаті, особливо під час сну, і частіше бувати на свіжому повітрі. Холод підвищує кількість бурого жиру – різновиду жирової тканини, яка витрачає енергію, щоб обігріти організм. Вчені з’ясували, що у дорослих людей 50-100 г бурого жиру збільшують енергетичні витрати на 150-300 ккал в день.

Дослідження 2014 року показало, що при наявності бурого жиру перебування 5-8 годин у холодній кімнаті значно збільшує витрату енергії.

А дослідження Франческо Цілі (Dr. Francesco S. Celi) і Пола Лі (Dr. Paul Lee) встановило, що регулярний сон в холодній кімнаті (19 ° С) протягом місяця збільшує обсяг бурих жирових клітин на 42%, а їх метаболічну активність – на 10%.

Ходить під динамічну музику

Дослідження італійських вчених 2016 року показало, що при прослуховуванні енергійної музики підвищується серцевий ритм.

Тож якщо ви не влаштовуєте собі кардіотренувань, то просто ходіть під ритмічну музику, наприклад, на роботу або в магазин. Так ви будете рухатися швидше і витратите більше калорій.

Джерело 

You cannot copy content of this page