fbpx
Економіка
Почому житло: що буде з цінами на оренду квартир 2017-го

В Україні ринок нерухомості за останні кілька років “просів” до рекордних показників. Ціни на оренду нерухомості цього року значно не зміняться, припускають експерти. У середньому ціни можуть зрости на 10%, за умови економічного зростання. Однак, якщо інфляція виявиться вищою за прогнозовану, зняти недорогу квартиру буде складніше.

Почому квартира

У Києві однокімнатну квартиру можна орендувати за 4500-5000 гривень на місяць. При цьому квартиранту доведеться відразу заплатити за перший і останній місяць оренди – тобто 9000-10000 гривень. Крім цього, якщо нерухомість допоміг знайти ріелтор, ще 50% від вартості місячної оренди доведеться заплатити за його послуги. Приблизно такі ж ціни, зазначає ріелтор Максим Бабуряк, були торік. В опалювальний сезон, пояснює експерт, ціни на оренду не переглядають.

Квартиру на околиці міста, без ремонту і зі старими меблями можна орендувати за 3000 гривень на місяць. “Найчастіше зараз хочуть квартири біля метро, з невеликою опалювальною площею. Тут акцент саме на слово “опалювальною”. Тарифи зараз високі, зростатимуть і далі. Тому важливо для квартирантів, щоб суми в платіжках не були надто високими. Іноді комуналка може доходити до 50% від вартості оренди. Тобто це важливо, який метраж у квартири”, – розповідає Максим Бабуряк.

“Найчастіше зараз хочуть квартири біля метро, з невеликою опалювальною площею. Тут акцент саме на слово “опалювальною”.

Тарифи зараз високі, зростатимуть і далі. Тому важливо для квартирантів, щоб суми в платіжках не були надто високими”, – розповідає Максим Бабуряк.

“Найчастіше зараз хочуть квартири біля метро, з невеликою опалювальною площею. Тут акцент саме на слово “опалювальною”. Тарифи зараз високі, зростатимуть і далі. Тому важливо для квартирантів, щоб суми в платіжках не були надто високими”, – розповідає Максим Бабуряк.

Київський ріелтор, який спеціалізується на оренді елітного житла, Євген зазначає: ринок дорогої нерухомості менше реагує на коливання ринку. Практично завжди ціни на елітне житло закріплені в доларах. Квартиру в центрі, з хорошим ремонтом і метражем понад 100 квадратних метрів можна зняти за дві-три тисячі доларів.

“Є квартири і за вісім тисяч доларів. Завжди є заможні українці, які не планують вкладати кошти в купівлю квартири. Деякі хочуть собі квартиру рівнем не нижче тієї, яку можна зняти за вісім тисяч доларів. Хтось тільки замислюється про покупку дорогої нерухомості, хтось відкладає кошти або перечікує, що буде на ринку, шукає варіанти. Одним словом, попит є”, – розповідає Євген.

Столичний ринок житла має варіантами як для українців із середнім достатком, так і для заможних квартирантів. Останнім, зазначають експерти, окремо платити за комунальні послуги не варто – їх покриває вартість самої оренди.

“Часто зараз з квартирами пропонують і безкоштовних домогосподарок, які приходитимуть кілька разів на тиждень і прибиратимуть. Якщо квартира, наприклад, п’ятикімнатна – це буває дуже до речі. Якщо квартира коштує більше трьох тисяч доларів на місяць, можна вимагати від власника додаткових “булочок”, – зазначає ріелтор.

Що буде з цінами

“Я не думаю, що цього року будуть суттєві зміни у вартості оренди. Зараз між квартирантами і власниками квартир склалися на ринку переважно довірчі відносини. Звичайно, в опалювальний сезон практично ніхто вартість оренди не підвищує. Тут важливо, що в сегменті дешевого житла квартиранти самі оплачують комуналку”, – розповідає Максим Бабуряк.

Ринок нерухомості – головний маркер стану економіки в країні. Якщо зарплати та кількість робочих місць зростатимуть, разом з цим подорожчають і квартири. “Тут залежить від попиту і пропозиції. Якщо купівельна спроможність у українців залишиться не настільки високою, то і власники квартир не зможуть підвищувати ціни. З огляду на, що все-таки нам обіцяють зростання економіки, можна припустити, що в середньому за рік ціни і можуть зрости відсотків на десять”, – припускає ріелтор.

“З огляду на, що все-таки нам обіцяють зростання економіки, можна припустити, що в середньому за рік ціни і можуть вирости відсотків на десять”, – припускає ріелтор.

Традиційний стрибок цін очікується наприкінці літа – через студентів і тимчасових робочих виросте попит, знайти квартиру буде складніше, і ціни поповзуть вгору. При цьому, як каже Максим Бабуряк, якщо інфляція буде вище запланованого показника (згідно з бюджетом країни – 8,1%), ціни можуть зростати швидше.

Читайте також: ЯКЩО ЗАРПЛАТА МЕНША ЗА 3200 ГРИВЕНЬ — ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА УРЯДОВИМ НОМЕРОМ

Водночас ціни на елітне житло зростатимуть разом з курсом долара в Україні. “Там ціни закріплені в доларах. І якщо, наприклад, долар подорожчає в Україні, пропорційно зросте і вартість оренди такої нерухомості”, – розповідає ріелтор Євген.

До слова, за минулий рік оренда подорожчала на 10-15%, говориться в дослідженні M2bomber.com. “Девальвація гривні змушувала власників квартир робити кроки в бік індексації цін. Але, з іншого боку – економічна криза зменшила кількість платоспроможного населення країни (тепер орендодавець частіше шукають квартири подалі від центру, на периферії, без євроремонту)”, – йдеться у підсумках дослідження.

Незначно під кінець року зменшилася і сама кількість квартир, які здають в довгострокову оренду. Це може бути пов’язано і з новорічними святами (на цей період господарі можуть здати квартиру на кілька днів (подобово), а заробити як за місяць).

Нагадаємо, кілька днів тому Кабінет міністрів України спростив процедуру з переобладнання і перепланування житла. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду. Тепер при виконанні робіт, які не передбачають втручання до несучих конструкцій, отримувати дозвільні документи не потрібно.

“Постановою уряду ми спростили правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Відтепер власникам житла або наймачам гуртожитків, за погодженням з власником, при виконанні робіт з переобладнання і перепланування, які не передбачають втручання до несучих конструкцій або інженерних систем загального користування, не потрібно отримувати дозвільних документів”, – заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання уряду.

Читайте також: НА ВИХІДНИХ В УКРАЇНУ ПРИЙДЕ ПОТЕПЛІННЯ

Джерело.

Related Post