fbpx

Погода в Україні на тиждень: сонце і дощ з мокрим снігом

У понеділок на більшій частині країни очікуються сильні опади. Осінь в Україні добігає кінця, але час серйозних морозів ще не настав. Де і коли очікувати опадів, і наскільки буде холодно.

25 листопада, в суботу, по всій країні очікується мінлива хмарність, без опадів, повідомляє Укргідрометцентр.

Українців порадує рідкісне в цю пору року сонце, а ось що стосується температури повітря, особливих приводів для радості немає – відносно тепло буде тільки в західних областях, де стовпчик термометра коливатиметься від 5 до 10 градусів вище нуля.

На всій іншій частині країни, в тому числі на півдні, буде холодніше.

26 листопада, в неділю, на всій території України (крім Донецької області) вже буде похмуро, а на заході країни і зовсім пройдуть дощі.

Температура повітря вдень: у західних областях від 3 до 7 градусів тепла, в центрі – від +3 до +5, на півночі від -1 до +4 градусів, у східних областях від -1 до +1 градуса, і на півдні – від 7 до 14 градусів вище нуля.

27 листопада, в понеділок в Україну прийде мокрий сніг з дощем. Фронт опадів накриє майже всю країну, крім східних областей та Криму.

Також відчутно похолодає в західних областях – там вдень очікується від 1 до 3 градусів тепла. У центральній частині України – від 3 до 5 градусів вище нуля.

Читайте також: ЗАХАРЧЕНКО ПРОКОМЕНТУВАВ ВІДСТАВКУ ПЛОТНИЦЬКОГО

28 листопада, у вівторок опади пройдуть всі там же, і знову трохи похолодає. У західній частині країни термометр покаже від 2 до 5 тепла, на півночі – від -1 до +1, в центральних областях вдень очікується температура від 0 до 4 градусів тепла, на півдні – від 5 до 12 градусів вище нуля.

Найхолодніше буде на сході України, в Харківській і Луганській областях – від 0 до -2 градусів.

29 листопада, в середу в Україну знову прийде сонце. Опади очікуються лише в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, і в Криму.

По всій країні буде холодно – середня температура вдень на заході складе 2-4 градуси тепла, на півночі від -1 до +1 градуса, в центрі від 1 до 4 градусів вище нуля, на сході від +3 до -2 градусів, і на півдні від 4 до 12 градусів тепла.

Народний прогноз погоди

25 листопада вшановується пам’ять святого Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського. На Івана зазвичай буває сніг. Якщо дощ на Івана Милостивого, то, знову ж таки, відлиги будуть до Введення (4 грудня).

За старих часів робили такий ритуал: у щойно випав сніг вставляли соломинку, якщо вона провалиться, значить, сніг зійде, якщо не провалиться – сніг залишиться на землі. Якщо сніг у цей день випадав, то вважалося, що зима довго з місця не зрушиться і весна буде пізньою.

26 листопада – в цей день вшановується пам’ять святителя Іоанна Златоустого, архієпископа Константинопольського. З колишніх часів відомо, що “на Златоуста все поле порожньо”.

У цей час “всяка зяб зупиняється в рості”, тобто земля занурюється в сон до весни. За старих часів говорили: “Скликає зима на Івана Златоуста свою свиту: хуртовини та завірюхи і дає холодів наказ – відлиги вгамувати”.

Іній на деревах у цей день говорив, що можна очікувати хорошого врожаю.

27 листопада, відзначається день апостола Пилипа. Погода цього дня багато в чому визначала майбутній врожай: іній на Пилипа – до врожаю вівса, дощ – пшениці.

Якщо в цей день трапляється хмарне небо чи випаде сніг – до непогожих травня; іній на деревах – до морозів, туман – до відлиги, а якщо вночі був іній, вдень сніг не випаде. Прислухалися і до пернатих “сусідів”: “На Пилипа ворона каркне – до відлиги”.

Читайте також: В УКРАЇНІ МОЖУТЬ З’ЯВИТИСЬ ІСПАНСЬКІ ПОТЯГИ

28 листопада вшановується пам’ять сповідників Гурія, Самона і Авіва. У народі цей день називали Гур’єв, і відзначали: “Вже коли ляже на Гурія сніг, так лежати йому до повені”, тобто до весни.

Ще говорили: “Гурьян на рябій кобилі землю об’їжджає” – стоїть бруд і сніг. Багато снігу у цей день віщує врожайний рік, а похмура погода – мокрий травень.

29 листопада – в цей день вшановується пам’ять апостола і євангеліста Матвія. У народі говорили: “Якщо на Матвія вітри віють буйні – бути хуртовина-метелям до Миколи Зимового (19 грудня)”.

Холодний Матвій віщує сувору зиму. У цей день може бути як відлига, так і справжня холоднеча. У колишні часи говорили: “На святого Матвія зима потіє”, тобто земля під снігом пріє.

Джерело.

You cannot copy content of this page