Економіка
Помідорний бум: в Україні впали ціни на томати

Журналісти дізналися, в яких областях помідори коштують дешевше за все.

Українські помідори витіснили з ринків імпортні — раннє літо прискорило збір врожаю томатів, а ціни почали стрімко падати.

Помідори на львівських ринках чи найдешевші — сюди їх везуть із Закарпаття. У місцях вирощування томати продають по 9-10 грн/кг, а в самому Львові — вже по 12-13 грн/кг.

«У цьому році багатий урожай. У минулому році ціна була вищою», — розповідає продавщиця Анна Онисько.

На прилавках в Харкові пропонують помідори із Запорізької та Херсонської області, а також з місцевих господарств. Ціна сильно залежить від сорту — за кілограм звичайних червоних томатів просять 25 гривень, а ось жовті або рожеві стоять вже вдвічі дорожче.

В Одесі томати хоч і місцеві, але коштують в середньому по 25 грн/кг. Ізмаїльські — все 40 грн/кг.

Читайте також: ДВІ ОБЛАСТІ УКРАЇНИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ НОВІ НАЗВИ

Чимало доводиться платити і жителям Києва — в столиці червоні томати продають мінімум за 30 грн/кг. За рожеві і жовті просять не менше 45 грн/кг, а сорт «сливка» варто все 50 грн/кг. До Києва томати везуть з Херсона, Мелітополя і Ізмаїла.

«Дорожче, ніж було в минулому році. Але дешевше, ніж тепличні помідори в травні», — розповідає жінка-покупець Тетяна Юшкевич.

Експерти наголошують — ці помідори теж тепличні. Правда, урожай в цьому році зібрали раніше, тому томати стали швидко дешевшати — тільки за останній тиждень ціна впала в півтора рази.

«Ми переважно експортуємо помідор в Білорусь. У цій країні на сьогоднішній день утворилося дуже велика пропозиція власної продукції, відповідно, експортні ціни впали.

Це тисне на ціни на внутрішньому ринку, відповідно, в Україні це прискорює зниження ціни», — пояснила експерт плодово овочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Фахівці додають, що нового здешевлення варто чекати, коли дозріють домашні томати.

Джерело.

Related Post

facebook