fbpx
Україна
Порошенко відповів на петицію про розблокування «Вконтакте»

Відповідно до Конституції Президент України Петро Порошенко розглянув електронну петицію № 22/036543-еп «Отменить блокировку интернет-ресурса Вконтакте», яка зібрала понад 25 тисяч підписів.

Відповідна інформація з’явилася на офіційному сайті українського гаранта.

«Зазначаю, що російський холдинг Mail.ru Group, до складу якого входять товариства з обмеженою відповідальністю «Мэйл.РУ ГРУП», «Вконтакте», «Мейл.РУ Україна», «В Контакті».

А також група компаній «Яндекс» та деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди та проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян», – підкреслює Порошенко.

За його словами, вказані компанії сприяють спецслужбам Росії у збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом – персональних даних та особистого листування громадян України.

«Навіть угоди про користування вказаними сервісами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу до компанії (фактично – до країни- агресора та її спецслужб) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам», – зауважив президент.

Крім того, він наголошує, що таким чином українські користувачі російських мереж потрапляють під контроль спецслужб Росії, які спочатку створюють необхідні умови для вербування.

А потім використовують наших громадян у власних протиправних цілях: вербування українців до агентурної мережі та організації каналів збору інформації про пересування техніки й особового складу ЗСУ, що беруть участь у АТО.

«Контентне наповнення цих ресурсів мережі інтернет також є спрямованим на намагання маніпулювати суспільною свідомістю через поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутньому, на жаль, в Україні протестному антиукраїнському потенціалу.

Втягненню його в антинародні акції та масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу й повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти, а тому загрожує інформаційній безпеці держави», – зазначив політик.

Читайте також: ЖEPТВИ НЕГОДИ: ВІД УДАРУ БЛИСКАВКИ НА ВОЛИНІ ЗАГИНУЛО ДВОЄ ДІТЕЙ

Як приклад роботи таких російських агентурних мереж український лідер наводить фейкові протести поляків у Львівській області, виступи в Одесі, спроби проходження так званого «Безсмертного полку», а також діяльність громадянина Росії Сергія Жука, який свого часу був терористом «ДНР» .

І створив у мережі «Вконтакте» не одну антиукраїнську спільноту, в яких, зокрема, провокував і підбурював українців до участі у масових заворушеннях у Києві та до повалення чинної влади.

«Також доведеним є факт причетності росіян до функціонування «РПС» – «Революційних правих сил», які на другу річницю Революції Гідності намагались влаштувати в Києві масштабні акції протесту.

Крім того, переконливим доказом необхідності застосування усіх передбачених вітчизняним законодавством заходів із захисту власного кіберпростору є і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об’єкти життєдіяльності, що відбулась 27 червня цього року.

Російські соціальні мережі стали також і розсадником деструктивних груп на кшталт сумнозвісних суїцидних спільнот типу «Синій кит» («Депрессивный дельфин», «Море китов» тощо), а соцмережа «Вконтакте» залишається чи не головним вмістилищем «піратського» контенту в світі», – додав президент.

Водночас Порошенко акцентує, що групами компаній Mail.ru Group та «Яндекс» здійснюються активні заходи щодо блокування діяльності українських рекламних компаній в інтернеті, монополізації ринку онлайн-сервісів.

А також заволодіння інформаційним простором загалом, внаслідок чого блокується можливість розвитку та існування на ринку представників українського бізнесу.

“Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, ураховуючи реальні загрози національній безпеці України і стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації та втручання у внутрішні справи України.

Розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та намагання маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу Mail.ru Group та інших російських інтернет-компаній терміном на 3 роки спеціальних економічних та обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом.

Підтримання електронної петиції щодо скасування блокування інтернет-ресурсу «Вконтакте» вважаю неможливим”, – резюмував він.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ МАСОВО «ДYPЯТЬ» ПРОДАВЦІ СМАРТ-КВАРТИР: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ОБМАНУ

Нагадаємо, 16 травня Президент України Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж «Вконтакте» та «Одноклассники» та інших російських ресурсів на території України, а вже 17 травня Указ президента набув чинності.

До слова, одні з найбільших українських провайдерів дуже оперативно почали блокувати доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте» і «Однокласники», та інших російських ресурсів, які потрапили у санкційний список.

Джерело.

Related Post

facebook