fbpx
Світ
Потужний землетрус в Італії повалив будинки і церкви

Новий потужний землетрус стався в Італії. У руїнах – десятки міст. Але обійшлося без загиблих. Втім, сотні тисяч людей залишилися без даху над головою.

Бездомними залишилися 100 тисяч осіб – і це тільки попередні підрахунки. Епіцентр поштовхів знаходився в провінції Перуджа. Саме тут були і два попередніх землетруси – минулого тижня і наприкінці серпня. Тому більшість з них – вже були частково евакуйовані, а старі будинки стояли порожніми. Саме тому і обійшлося без жертв. Але травмованих – два десятка. Найбільші і фінансові втрати.

“Ми відновимо все: будинки, церкви, бізнес. Йдеться про чудесний район. Краса цих місць і гостинність – це частина місцевої ідентичності”, – сказав прем’єр Італії Матео Ренці.

Найбільше постраждало місто Норчі. Зруйновано більшість будинків і кілька стародавніх церков.

У руїнах – храм Святого Бенедикта XIV століття і жіночий монастир при ньому. До міста заборонено в’їзд. Місцевим в супроводі рятувальників дозволяють повернутися за речами, грошима і документами.

“У мене немає слів. Ми повернулися з сином і побачили, що в будинок ніби влучила бомба, він повністю зруйнований, знищено все всередині. Вся моя вулиця, це руїни. Моя лавка також зруйнована. Я втратила абсолютно все”, – сказала Мілвана Маринеллі, постраждала.

Землетрус магнітудою 6,5 отримав і Рим. У столиці тимчасово не працював метро. Сьогодні закриті всі школи, їх перевіряють на пошкодження. Стінами собору святого Павла в Римі пішли тріщини.

Папа Римський помолився за постраждалих.

“Новий потужний землетрус у центральній Італії. Я молюся за поранених і родини, яким завдано збитків. А також за людей, які залучені до рятувальних робіт і допомагають постраждалим. Нехай Господь дасть їм силу, і Мадонна доглядає за ними”, – сказав понтифік.

Вчені говорять, що Апенніни фактично розходяться. Після двох попередніх землетрусів – вершини в середньому опустилися на 40 сантиметрів. Після цього поштовху замірів ще не робили. Але сейсмічний процес ще не зупинився, і гірські породи продовжують рухатися. Італійців попереджають про ризик нових поштовхів.

Читайте також: ГРОЙСМАН ЖОРСТКО ВІДПОВІВ ТИМ, ХТО КРИТИКУЄ ПІДВИЩЕННЯ “МІНІМАЛКИ” ДО 3,2 ТИС. ГРН

zemletryasenie-v-italii-5

57be980fc361882c768b478b

Джерело.

Related Post