fbpx

«Правило отця Серафима»: рятівний якір від святого старця для всіх мирян, хто не має можливості спеціально виділити час на молитву.

 

Молитву преподобний Серафим Саровський вважав для життя настільки ж необхідною, як повітря.

Він просив і вимагав від своїх духовних дітей, щоб вони постійно молилися, і заповів їм молитовне правило, яке залишився під ім’ям «Правило отця Серафима».

 

1. Прокинувшись від сну і ставши на обраному місці, всяка людина повинна захистити себе хресним знаменням і, ставши на обраному місці, читати ту рятівну молитву, яку передав людям Сам Господь, тобто «Отче наш» (тричі), потім «Богородице Діво, радуйся» (тричі), і, нарешті, один раз Символ віри.

2. Зробивши це ранкове правило, всякий християнин хай йде по своїх справах і, займаючись вдома, або, перебуваючи в дорозі, повинен читати тихо про себе: «Господи Ісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене грішного». Якщо ж вас оточують люди, те, займаючись справою, треба говорити тільки розумом: «Господи, помилуй», і так продовжувати до самого обіду. Перед обідом зробити ранкове правило.

3. Після обіду, виконуючи свою справу, кожен повинен читати тихо: «Пресвята Богородице, спаси мя грішного», продовжуючи до самої ночі.

4. Коли ж трапиться проводити час на самоті, треба читати: «Господи Ісусе Христе, Богородицею помилуй мене грішного», а лягаючи спати на ніч, всяк християнин повинен повторити ранкове правило, і після нього з хресним знаменням засипати.

 

При цьому св. старець, вказуючи на досвід св. отців, говорив що, якщо християнин буде триматися цього малого правила, як рятівного якоря серед хвиль мирської суєти, зі смиренням виконуючи його, то може досягти високої міри духовної, бо ці молитви є суть та основа християнства: перша — як слово Самого Господа і поставлена Їм у зразок усіх молитов, друга принесена з неба Архангелом, як привітання Пресвятій Діві, Матері Господа. Остання ж висвітлює всі догмати віри.

Якщо людина має час, нехай читає Євангеліє, Апостол, інші молитви, акафісти, канони.

Якщо ж комусь неможливо виконувати і це правило — ( наприклад – слузі, підневільній людині )— то мудрий старець радив виконувати це правило і лежачи, і при ходьбі, і при виконанні справи, пам’ятаючи слова Писання: «Усякий, хто призве ім’я Господнє, спасеться».

Джерело: “Православний молитвослов”

Читайте також: СИЛЬНІ МОЛИТВИ НА ВДАЛИЙ ДЕНЬ. ЧИТАЄМО КОЖНОГО РАНКУ І – ВІРИМО.

You cannot copy content of this page