fbpx
Суспільство
Прийоми аферистів: інтернет освоїли навіть цигани

Все більше харків’ян стають жертвами шахраїв. За даними облпрокуратури, у 2016 році, порівняно з показниками 2014-2015 років, кількість обманів у регіоні збільшилася приблизно в півтора рази. Аферисти стають більш винахідливими і намагаються крокувати в ногу з часом. “Сегодня” з’ясувала, на які “вудки” найчастіше ловлять шахраї.

Як розповіли нам в обласній поліції, за останні роки зловмисники все активніше освоюють інтернет. Один з популярних методів “заробітку” — хакерські операції з чужими банківськими картами. Поповнюючи, наприклад, мобільний рахунок в онлайн-режимі, клієнти вводять CVV-код картки. “Ці дані з допомогою хакерських технологій отримують злочинці і потім оплачують чужими грошима свої рахунки”, — розповів нам начальник відділу управління карного розшуку ГУ Нацполіції Валерій Горбунов.

За словами правоохоронця з 19-річним стажем, інтернет освоїли навіть цигани, які раніше взагалі не зв’язувалися з комп’ютерами. “Вони реєструються під вигаданими даними на різних сайтах, форумах та під тими або іншими приводами заволодівають грошима людей. Часто вони використовують привід купівлі-продажу товарів, перевезення продукції”, — пояснює Горбунов.

Не втрачають вправності і телефонні шахраї. Лише за останній місяць відразу три харків’янки постраждали від банальної афери, яку в народі називають “ваш син у поліції, перераховуйте гроші”. Пенсіонерки передали шахраям у загальній складності понад 200 тис. грн.

“Величезна кількість людей про це вже інформована, ми намагаємося давати максимального розголосу таких випадків. Але тим не менш все одно є громадяни, які попадаються. Та й самі шахраї — хороші психологи, вони буквально на ходу розкручують людину”, — каже правоохоронець.

Читайте також: МАСШТАБНА ПОЖЕЖА В КИЄВІ: В СОЦМЕРЕЖАХ ВЛАШТУВАЛИ ПАНІКУ

Високий рівень майстерності шахраїв у цьому виді афери поліцейський пояснює великою кількістю часу, який у них є на відточування навичок. В основному, ці дзвінки приходять з місць позбавлення волі. Причому особливо культивується телефонне шахрайство на території Чорнухинської колонії Луганської області.

“Проблема в тому, що у нас немає доступу до цієї установи, вона знаходиться на непідконтрольній території Україні. А там за останні роки все це розрослося, злочинці набралися досвіду і боротися з ними вкрай складно”, — поділився Горбунов. Близько 80% жертв злочинців у таких випадках — пенсіонери у віці від 50 до 80 років.

Як повідомлялося, шахраї обдурили водіїв вантажівок з усієї України.

Джерело.

Related Post

facebook