Суспільство
Проблеми в «Укрпошті» вдарять по пенсіях українців

Через фінансові труднощі «Укрпошти» українці можуть залишитися без газет і журналів. Днями в Україні з’явилися чутки про можливе банкрутство «Укрпошти» — одного з найбільших і стратегічних підприємств країни.

Інформацію про це 12 червня розповсюдила прес-служба Національної спілки журналістів України з посиланням на першого заступника директора підприємства.

Через день в «Укрпошті» спростували гучну заяву, але визнали наявність серйозних проблем.

Проблема

Про труднощі в роботі «Укрпошти» на зустрічі з редакторами національних і регіональних газет заявив перший заступник директора «Укрпошти» Олександр Чернявський. В його особі «Укрпошта» запропонувала великим видавцям відстрочити розрахунки з редакціями за підсумками передплатної кампанії.

«За нашими підрахунками, необхідно віддати редакціям близько 260 мільйонів гривень. За умовами контракту виплата повинна відбутися в кінці липня — початку серпня.

Щоб добре було всім, пропонуємо розстрочити виплати з авансом 40% і відстрочкою «хвоста» в серпні. Природно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати ми не маємо права», — заявив Чернявський.

До цього він додав: гроші за підписку не є власністю «Укрпошти», підприємство — лише посередник.

«Але ситуація така, що зараз підприємство знаходиться в складному становищі. У нас вже півроку залишається неврегульованим питання про тарифікації Пенсійного фонду.

Цей вид діяльності дуже потужний: поглинає 50% наших витрат, а в дохідної частини становить 25%. Ми дуже сильно залежимо від Пенсфонда: якщо відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тисяч працівників «Укрпошти» втратять роботу, буде закрито близько 6 тисяч відділень.

Але після збільшення мінімальної зарплати грошей, які надходять в пенфондів, не вистачає для виплати зарплати почталь Онам, операторам та іншим працівникам. На жаль, в такій ситуації змушені визнати, що «Укрпошта» знаходиться на межі банкрутства».

Через день гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський заявив, що підприємство — нема на межі банкрутства, а в ситуації, коли необхідно терміново вирівняти фінансову ситуацію.

Читайте також: ДОЛАР В УКРАЇНІ ПОДОРОЖЧАВ ДО МАКСИМУМУ ЗА ТРИ МІСЯЦІ

Наслідки

Експерти вважають, що якщо ситуацію вирівняти не вдасться, це спричинить за собою відразу кілька соціальних проблем всеукраїнського масштабу. І усувати їх наслідки виявиться занадто трудомістким і витратним процесом.

«Якщо «Укрпошта» не зможе виконувати свої функції, це відіб’ється на виплаті пенсій мільйонам людей і доставці товарів. Через збої в роботі цього підприємства інститут підписки припинить своє існування.

Адже якщо видавець не отримає грошей за свою газету, то не зможе оплатити її друк в подальшому, що загрожує закриттям видань. Всі ці процеси можуть призвести до обмеження конституційних прав громадян на доступ до інформації. Так як у багатьох селах відділення «Укрпошти» — це найчастіше єдине «вікно в світ».

Зараз, коли ведуться мощн Перші інформвійни проти України, для читача, виходить, існують ризики обмеження доступу до української преси в разі банкрутства «Укрпошти», — говорить медіаексперт, член правління всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA Сергій Охріменко.

За його словами, думка представників ринку української періодики зводиться до простої істини — потрібно, щоб «Укрпошта» своєчасно виконувала свої договірні фінансові зобов’язання, а також зобов’язання з доставки преси та інших товарів, що зараз відбувається, на жаль, далеко не завжди.

«Грошима читачів і видавців на» Укрпошті «закривають свої» діри «. Свою операційну неефективність вони перекладають на інших учасників ринку», — вважає Охріменко.

За словами Смілянського, зараз компанія веде переговори з Пенсфонда і Кабміном і до кінця червня визначиться, як діяти.

«Але «Укрпошта» буде і далі виконувати свої зобов’язання перед клієнтами і партнерами», — сказав Смілянський.

Джерело.

Related Post

facebook