fbpx
Суспільство
Прощавайте, субсидії: нові правила влади залишать українців без пільг

За новими правилами надання субсидій отримати допомогу від держави стане складніше.

Уряд буде враховувати не офіційно прописаних мешканців, а кількість тих осіб, хто фактично проживає у приміщенні.

Докладну інструкцію про те, як отримати від держави допомогу на оплату комунальних послуг опублікував у Facebook урядовий портал:

— вказати в декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом.

— надати документ, що підтверджує їх проживання за іншою адресою.

— пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої будуть засвідчені умови проживання.

Зазначимо, що Україна щорічно виділяє мільярди гривень на подібні програми, але користуються ними не тільки ті, хто дійсно їх потребує, але і ті, хто приховує свій реальний дохід.

Тільки за перші три місяці 2018-го заяву на соціальну допомогу оформили більше 2 мільйонів українських сімей.

Читайте також: ШКІЛЬНІ ТАБЕЛІ НАЗАВЖДИ ЗНИКНУТЬ З УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ: ЩО ЗАМІНИТЬ ЇХ

Уряд затвердив, що всіх одержувачів субсидій повинні перевірити інспектори — чи відповідають реальні умови проживання сімей тим, які заявлені в документах.

Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко пояснював, що в минулій системі надання субсидій була помічена тенденція, при якій члени сім’ї, які проживали і були зареєстровані в одному житловому приміщенні, знімали з реєстрації одного з них.

«Як правило, це особи з найбільшими доходами. І інші члени домогосподарства отримували субсидії. Тобто вони продовжували залишатися однією сім’єю, фактично проживали за тією ж адресою, але такі маленькі маніпуляції дозволяли обходити систему і не враховувати доходи когось із членів сім’ї», — розповів він.

Музиченко зазначив, що нова норма передбачає облік доходів не тільки членів домогосподарства, тобто тих, хто зареєстрований і фактично проживає в житло, але і членів їх сім’ї.

«До членів сім’ї у нас відносять чоловіка і дружину, а також їх неповнолітніх дітей. Таким чином, навіть якщо чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, доходи їм будуть взаємно включати при зверненні за житловою субсидією.

Якщо ми говоримо про те, що члени сім’ї, особливо чоловік і дружина, які проживають за різними адресами, то тоді виникає питання принципу збереження сім’ї. Вони можуть так жити, але у них не зникають взаємні права та обов’язки.

Тобто чоловік повинен підтримувати дружину, а дружина чоловіка. Якщо комусь з них не вистачає коштів для оплати комунальних послуг, то другий з подружжя повинен забезпечити таку підтримку», — пояснив він позицію уряду.

Джерело.

Related Post

facebook