fbpx
Breaking News
В один прекрасний день я набрала маму і попросила забрати малого з садка. На що вона м’яко відповіла, що не зможе, так як сидить з онукою Дмитра. Мене цей нюанс насторожив, і я через кілька днів зробила рeйдeрський візит в квартиру батьків. Там мене i чекав сюрприз
Матимемо 1000: нову гривневу банкноту номіналом у 1000 гривень для початку випустять в обсязі 5 мільйонів штук
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Економіка
ПриватБанк став жертвою свавілля НБУ – Коломойський

Бізнесмен Ігор Коломойський виступив з коментарем навколо націоналізації “Приватбанку”.

Відповідну заяву Ігоря Коломойського передано агентству УНІАН, текст якого наводиться без змін:

“У цей нелегкий для колишніх акціонерів час я хотів би дати короткий коментар про націоналізацію ПриватБанку трьома тезами.

1. Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману.

Як ви знаєте, в результаті останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про передачу ПриватБанку державі.

Я вважаю, що прем’єр-міністр і його команда проявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якби вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України.

2. ПриватБанк став жертвою свавілля НБУ.

У ПриватБанку був збалансований забезпечений кредитний портфель, підтверджений міжнародним аудитом.

Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, придумував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку.

Потім вони почали розповідати про міфічну діру 150 млрд грн, 97% пов’язаних кредитів, про те, що всі гроші вкрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики.

Нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, таке як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використовував всі можливі прийоми, щоб дотиснути ПриватБанк. І, на жаль, у нього це вийшло.

3. Найважливіше, що в результаті прийнятого рішення не постраждали клієнти банку.

Як би важко і прикро не було, протягом усіх переговорів ми пам’ятали, що найголовніше – це клієнти ПриватБанку. Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити ПриватБанк. Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів. А в іншому, історія розставить все по своїх місцях.

Ну, і щоб закінчити на мажорній ноті, я висловлю надію, що новий акціонер в особі держави і нове правління, очолюване паном Шлапаком, буде високо нести прапор ПриватБанку, знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже і примножить його високі стандарти. Я сподіваюся, що новий менеджмент не тільки гідно зустріне в наступному році 25-річчя банку, але і закладе основи для святкування його 50-річчя. Дякуємо за увагу”.

Водночас в НБУ неодноразово зазначали, що проблеми “Привату” розрослися через невиконання керівництвом банку нормативів регулятора і величезну кількість кредитів, виданих пов’язаним особам. Зокрема, голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що до відходу ПриватБанку у власність держави привів брак капіталу в фінустанові, в чому винна невиважена політика банку. За її словами, банк майже рік не виконував нормативи обов’язкового резервування, і далі чекати вже було не можна.

А фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса вважає неспроможною позицію колишнього керівництва ПриватБанку, яка поклала відповідальність на НБУ за вимушену націоналізацію “Привату”.

Нагадаємо, 18 грудня уряд націоналізував ПАТ ПриватБанк. 21 грудня, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій Приватбанку: Мінфін придбав 100% акцій за одну гривню. Прийняте рішення пояснили необхідністю, оскільки банк перебував у складному становищі. Міжнародні фінансові інститути підтримали це рішення.

Вчора голова правління банку Олександр Шлапак заявив, що ПриватБанк вдалося стабілізувати.

Читайте також: ДЕ ВІДПОЧИТИ НА СВЯТА: ХУРГАДА ДЕШЕВШЕ БУКОВЕЛЯ

Джерело.

Related Post