Суспільство
Рада прийняла закон про реформу освіти: діти вчитимуться 12 років, бакалавріат триватиме 3 роки

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про освіту» (№3491-д), необхідний для проведення реформи освіти, передає Обозреватель.

За ініціативу проголосували 255 народних депутатів.

Ухвалення законопроекту прокоментувала міністр освіти Лілія Гриневич.

«255 депутатів «за»! Закон «Про освіту» ухвалений — 4 роки роботи над ним і нарешті перемога! Щиро всіх вітаю. Це наше спільне свято», — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Жебракує на Хрещатику: вaгітна зворушила країну жалісливою історією

Результати голосування в парламенті також привітав президент Петро Порошенко.

«Освіта — це ключ до майбутнього України. Ухвалення нової редакції закону «Про освіту» дає нам цей ключ. Спасибі всім, хто працював над законом, зокрема Нацраді реформ, і депутатам, які його підтримали», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

«Нова українська школа відчиняє свої двері для нового покоління українців — компетентних, патріотичних, відкритих до світу.

Радий, що нам це вдалося. Адже реформа освіти це потужний поштовх і для інших реформ, які сьогодні здійснює Україна», — додав голова держави.

Законопроект покликаний забезпечити впровадження нових принципів навчання і управління школами. Він також надає школам велику автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами і формуванні навчального процесу.

Читайте також: Небезпeчний гpип «Мічиган» йде в Україну: в групі ризику дiабетики, вaгітні і літні люди

Також закон передбачає перехід системи середньої освіти на три рівні на 12 років навчання: початкова освіта (4 роки навчання), базова середня освіта (5 років навчання в гімназії) і профільна середня освіта (3 роки навчання в ліцеях або установах професійної освіти).

Для отримання диплома бакалавра необхідно буде вчитися тільки три роки замість чотирьох. При цьому перший рік навчання в університеті замінить профільну освіту в ліцеї.

Перехід на 12-річне навчання передбачається вже в 2018-2019 навчальному році.

Читайте також: «Яка ганьба»: українців обурило, як сина загиблого бійця АТО вітають нишком, бо на лінійці не можна

Також проект закону передбачає укрупнення сільських шкіл і створення опорних шкіл, щоб забезпечити якісною освітою дітей, які навчаються в маленьких містечках і селищах.

Related Post

facebook