Політика
Рада скасувала «закон Савченко

Верховна Рада прийняла зміни до Кримінального кодексу України щодо правил складання покарань і зарахування строку попереднього ув’язнення, скасувавши так званий «закон Савченко».

За відповідний законопроект №5534 проголосували 227 народних депутатів на пленарному засіданні у четвер.

Таким чином, попередній вирок зараховуватиметься судом у разі позбавлення волі в термін покарання «день за день».

«Просто частина статті Кримінального кодексу повертається назад в тому ж вигляді, в якому її свого часу прибрали», – пояснив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін.

«Сьогодні за тяжкі та особливо тяжкі злочини насильники, вбивці, зазвичай, сидять в СІЗО. Всі, хто навіть скоїли тяжкі та середньої тяжкості злочини, як правило, йдуть на поруки, під домашній арешт. Важливою мотивацією сьогодні особисто для мене є те, що вбивця, насильник і зрадник повинні сидіти день за день», – роз’яснив Кожем’якін.

У свою чергу, автор законопроекту Антон Яценко (група «Відродження») зазначив, що ухвалений раніше парламентом закон, який передбачає зарахування дня перебування в СІЗО за два дні колонії, був великою помилкою, яка, за його словами, призвела до 55 вбивств, 22 зґвалтувань і 760 розбійних нападів.

Читайте також: УКРАЇНА ЗАБЛОКУВАЛА РАХУНКИ «ЯНДЕКСА»

«І вийшли зараз на свободу злочинці, які вбивали, розбійники. Звичайно, ми повинні це свавілля зупинити», – вказав автор законодавчої ініціативи.

Як відомо, законопроект щодо зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі запропонувала народний депутат України Надія Савченко, перебуваючи в російському СІЗО.

Неодноразово повідомлялося про те, що люди, звільнені за «законом Савченко», незабаром після звільнення здійснювали рецидив.

Джерело.

Related Post

facebook