fbpx
Суспільство
Самайн 1 листопада: чого краще уникати, а що потрібно зробити в цей день.

Це стародавнє свято кельтів, яке означає день, коли світ живих зустрічається зі світом мepтвиx. У цей день відкривається все приховане, а час перестає існувати. На староірландському Самай означає кінець літа.

Хоча цей час просто просякнутий магією, але господарством все одно займалися, потрібно було добре підготуватися. З санскриту «samana» – «збори», «схід».

Тому раніше королі, вожді і весь кельтський народ збиралися, щоб гуляти, бенкетувати і вирішувати суперечки поєдинками. В цей день всі повинні сплатити податки, а кожен член племені повинен піднести данину і подарунки вождям.

У день Самайн кельти намагалися дізнатися що їх чекає в майбутньому за допомогою духів. Така гра була дуже небезпечною.

Читайте також: ГОРОСКОП НА 1 ЛИСТОПАДА ДЛЯ ВСІХ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ: КОМУ СЬОГОДНІ ЗНECE ДАХ

Духи хоч і відкривали майбутнє, але іноді і злобно жартували на людьми, змушували їх вірити в ілюзію, а не в справжнє майбутнє, спеціально лякали своїми відповідями. Тому цей день відмінно підходить для ворожінь.

На яблуках можна поворожити на судженого. Для цього плід розрізають на 9 частин, 8 потрібно з’їсти, а дев’яту кинути через плече. І відразу ж потрібно дуже швидко озирнутися, ви побачите того, хто буде вашим чоловіком.

Якщо кинути в багаття парочку каштанів, то можна дізнатися про згоду в родині. Потрібно простежити, будуть вони розкочуватися в сторони або ж поряд згорять.

Можна дізнатися і скільки буде дітей, для цього потрібно капати яєчним білком в блюдце з водою і дивитися на малюнок.

У хліб раніше часто запікали кільця, гудзики і монети, це ще могли бути і вівсяні коржі. А потім дивилися кому що попадеться. Той, хто отримає кільце, в наступному році вийде заміж, монету – стане багатим, а ґудзик не принесе ніяких змін.

Ірландці вважають, що в Самайн не можна озиратися, якщо чуєте кроки за спиною, це cмepть йде, а хто зустрінеться з нею поглядом – пoмpe.

Джерело.

Related Post

facebook