fbpx
Суспільство
Що чекає українців у березні: перерахунок пенсій, переведення годинників і вибори президента

Весна приходить до українців з новими важливими змінами. Так, в уряді пообіцяли вже з березня підвищити пенсії, “Укрзалізниця” запустить додаткові поїзди, а всіх громадян чекає додатковий вхідний. Джерело

Індексація пенсій

В Україні заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат, яке буде проводитися в автоматичному режимі.

Індексація повинна відбутися вже в березні цього року – виплати зростуть для 8,1 млн пенсіонерів з 10,2 млн, яких в цілому торкнеться індексація.

Міністр соціальної політики Андрій Рева недавно заявив, що в середньому пенсії виростуть на 255 гривень. Майже два мільйони українців, яким індексація не принесе підвищення пенсій, отримають разові виплати на суму 2410 гривень .

“Засоби розподіляться відповідно до формули, яка враховує коефіцієнт страхового стажу і коефіцієнт заробітку пенсіонера.

Якщо підвищення буде менше 100 грн, то буде застосовуватися доплата до зазначеного розміру, інакше кажучи – мінімальна виплата в березні складе не менше 100 грн”, – пояснив Рева.

Що стосується суми в 2410 гривень, то це одноразові виплати для тих людей, які мають великий страховий стаж.

“Це компенсація за 2015-2016 роки. І щоб не спровокувати інфляцію, кинувши постійні гроші, ми сказали, що так, це одноразова компенсація, але вона буде розділена.

Це буде 2410 гривень. Вона буде розділена на два транші. Перший транш – 1 березня, і другий транш – з 1 квітня”, – повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Мінімальні пенсії будуть перераховані в 2019 р ще двічі через зростання прожиткового мінімуму:

  • з 1 липня – перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн;
  • з 1 грудня – перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1638 грн.

Автоматична індексація пенсій тепер буде проводитися щорічно – це передбачено пенсійною реформою.

Читайте також: Яке свято 28 лютого: чого не можна робити в цей день

Монетизація субсидій

Вже на березень запланована масштабна монетизація субсидій. Українці зможуть отримати перші “живі” гроші за програмою монетизації субсидій вже 12 березня. Правда, стосується це тільки громадян непенсійних віку, а от пенсіонери монетизовані субсидії отримають разом з пенсіями – з 4 по 15 березня.

Виходить, що всі, хто вже подав документи для оформлення субсидії цієї зими, в березні зможуть отримати гроші від держави на власну банківську карту.

Цей етап монетизації торкнеться тих, хто вперше оформляє субсидії і подає відповідні документи, за попередніми розрахунками – це близько 100-150 тис. Домогосподарств .

Вибори президента України

В кінці березня відбудеться одне з найочікуваніших подій цього року для українців – президентські вибори. Перший тур президентських виборів запланований на останню неділю місяця , а саме на 31 березня 2019 р.

Якщо кожен кандидат набере менше 50% голосів, то 21 квітня потрібно буде другий тур.

Вже 22 березня, не пізніше, ніж за вісім днів до виборів, виборчі комісії повинні отримати списки тих, хто буде голосувати.

А на наступний день ці списки надаються для загального огляду, тому кожен бажаючий може звернутися в свою виборчу дільницю, де він і збирався голосувати, і уточнити, чи внесений він в список, чи все вірно з прізвищем, ім’ям і адресою прописки.

Переведення годинника

Незважаючи на те, що ось уже не перший рік тривають дискусії про те, чи варто взагалі переводити годинник, в березні відбудеться традиційний перехід на літній час.

В останню неділю, тобто в ніч з 30 на 31 березня 2019 року, рівно о 3 годині, в Україні відбудеться перехід на літній час і потрібно буде перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.

На один вихідний більше

У березні українців очікує 11 вихідних днів. Крім звичайних вихідних, відпочинок заплановано і на 8 березня – п’ятницю, коли святкується Міжнародний жіночий день.

Відпрацьовувати додатковий вихідний українцям не доведеться і, таким чином, відпочивати можна буде цілих три дні – з 8 по 10 березня включно.

Додаткові поїзди

Якраз до Міжнародного жіночого дня – 8 березня, “Укразілізниця” призначила 17 додаткових поїздів на найбільш популярні напрямки. Вони будуть їздити з Києва до Львова, Ковель, Ужгород, Чернівці, Дніпро, Одесу, Івано-Франківськ, Миколаїв.

Тепла і сонячна погода

Розпочнеться березень 2019 року зі відчутного тепла. Синоптики прогнозують, що температура по всій території України буде досягати 4-6 градусів вище нуля.

У середині місяця в Україні і зовсім прийде істотне потепління, а стовпчики термометрів піднімуться до +15 градусів вдень і до + 4-8 вночі.

У другій половині березня очікуються невеликі дощі. В цілому ж погода обіцяє бути сонячною, без серйозних похолодань.

Related Post