fbpx

Що обов’язково слід зробити в свято Благовіщення 2019

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 7 квітня.

Це один з найголовніших і значущих дванадесятих празників у православному календарі. Джерело

Благовіщення означає “блага”, тобто хороша звістка. Саме в цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і повідомив їй про прийдешнє народження Ісуса Христа.

Ми вже говорили про головних заборонах дня , а сьогодні розповімо про традиції слов’ян, що збереглися з давніх часів, як правильно себе вести і що обов’язково слід зробити в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці 2019.

Читайте також: Благовіщення 2019: як молитися в цей день та основні молитви

Що потрібно зробити в свято Благовіщення

1. Це значимий церковне свято, а тому кожному віруючому важливо налаштуватися на милостивий лад, відкласти всі справи, не займатися ніякою серйозною роботою, а відвідати храм і помолитися.

2. З давніх часів на свято Благовіщення селяни просили Богоматір про заступництво, благополуччя для сім’ї і багатого врожаю.

Був навіть звичай ставити образ свята в посуд з ярим зерном для посіву та просити Матір Божу і Гавриїла-Архангела благоволить урожаєм. Вже на наступний день після Благовіщення було прийнято починати сівбу ярих.

3. На Благовіщення так само, як і на Сорока мучеників, господині пекли жайворонків з тіста, а потім роздавали булочки дітям, пригощали домашніх тварин, співали веснянки, зазивали перелітних птахів і запрошували весну.

4. У свято рано вранці вмивалися талої або джерельною водою, щоб бути здоровими і красивими, а також, щоб позбутися від будь-яких хвороб.

5. Щоб весь рік бути ошатними, у слов’ян був звичай в цей день виносити з будинку в двір одяг, приготовлену протягом зими, а також посаг незаміжніх дівчат.

Якщо хочете, щоб протягом року у вас з’являлися обновки, на Благовіщення надіньте нову і ошатний одяг.

6. Зберігся цікавий обряд перераховувати на Благовіщення гроші, щоб вони водилися в гаманці весь рік. Наші пращури носили при собі гроші і робили цей ритуал в свято, щойно почувши зозулю.

7. Щоб весь рік бути здоровими, бадьорими і активними, люди на Благовіщення бігали навколо будинку, а незаміжні дівчата влаштовували перші після зими хороводи.

8. Свято Благовіщення 2019 припадає на період Великого посту. У цей день церковним статутом дозволено послаблення посту, і в їжу можна вживати рибу і вино.

9. Обов’язково зверніть увагу на погоду в цей день. Вважається, яка погода стоїть на Благовіщення, такий буде і на Великдень. А сонце в цей день обіцяло хороший врожай на рік.

10. Наші предки вірили, що в ніч на Благовіщення розкриваються небеса, і сам Господь благословляє землю, дерева і рослини, живність і людей.

У цей час можна попросити благословення для себе. Головне робити це з чистими помислами – і ваша прохання буде почута, а бажання збудуться.

You cannot copy content of this page