fbpx
Здоров'я
Що означають білі смуги на нігтях: медики вказали причини виникнення

Здорові нігті повинні бути гладкими, вигнутими, з характерним блиском і без плям. Однак часом на них можуть виникати поздовжні і поперечні смуги.

На мові медицини вони отримали назву лейконіхія. Спершу на нігтях з’являються білі крапки. Через деякий час вони починаються витягатися, утворюючи горизонтальні або вертикальні смуги на нігтях. Іноді супроводжуються появою горбків.

Медики вказують такі причини виникнення смуг:

  • Неправильне харчування

Виникнення смуг часом свідчить про надмірному вживанні вуглеводів, а також нестачі заліза і вітамінів групи B. Слід урізноманітнити раціон фруктами і овочами.

  • Порушення в роботі ендокринної системою.

Білі смуги на нігтях часто зустрічаються у людей, які страждають від ожиріння або цyкpoвoго дiaбету.

  • Дисфункція ЦНC і xвopoби хребта

Смужки часто утворюються, якщо людина страждає від міжхребцевої грижі і в результаті виникнення пухлин.

  • Грибок і пcopiaз

Шкірні захворювання часто призводять до того, що нігті починають кришитися, змінювати свою форму і колір.

Читайте також: ЩО ОЗНАЧАЄ БІЛИЙ НАЛІТ НА ЯЗИКУ

  • Накладні нігті

Жінки, які люблять носити накладні нігті часто страждають від цього зовсім не естетичного стану. Вся справа в речовинах, які містяться в клеї та в матеріалах.

Крім цього, горизонтальні та вертикальні смуги на нігтях можуть з’явитися в результаті наступних причин: порушення роботи шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні зaxвopювання, проблеми з кpoвooбігом, часті стреси, а також вік.

При виявлення одного із зазначених симптомів рекомендуємо звернутися до медичного фахівця для постановки точного діагнозу.

Джерело.

Related Post