fbpx
Breaking News
Гірке розлучення, затяжна битва за опіку… Кошмари всюди – це моє дитинство. Сплинуло майже 30 років і мої батьки одружилися знову. Мій тато і колишній вітчим стали друзями, і вони тусуються щовечора, працюючи над машинами і граючи в карти.
В нашій родині ми всі просто обожнюємо омлети! Останнім часом “підсіли” на оцей: простий у приготуванні, але з особливістю, яка робить страву оригінальною. Аромат трав заряджає енергією на весь день! Пропоную і вам цей рецептик.
Це шалено смачно і якісно! Раджу! 30 хвилин – і ви подаєте до столу рідним чи друзям найкраще печиво до чаю чи кави. Перевірено – зникають печеньки миттєво!
Як вам?.. В Україну їдуть коміки, які підтримали анексію Криму. А в передноворічний вечір вони кілька годин розважали глядачів 112 каналу…
Закарпатські кіфлики – це, як не кажіть, бренд! А готувати їх мене навчила одна господиня з Закарпаття – це дуже легко! А смакота – не передати, цю випічку люблять як дорослі, так і діти, і скільки б не напекла, все з’їдять!
Здоров'я
Що потрібно робити, щоб ваше серце залишилося в порядку

Серцеві недуги вбивають сотні тисяч і попереджаються дієтою

Щороку в нашій країні виконується 24 тисячі операцій на серці. Це досить значна цифра, але статистика показує, що і цього недостатньо, адже показник смертності залишається дуже високим: серцево-судинні захворювання вже багато років залишаються головною причиною смерті українців. Так, згідно зі статистикою МОЗ, щороку в Україні від них помирає близько 450 тисяч людей. Для порівняння: це в два рази більше, ніж в Польщі, і в три рази більше, ніж в Італії. Особливо це цифра жахає, коли розумієш, що люди вмирають від захворювань, які досить легко виявити на звичайному профогляду за допомогою кардіограми або УЗД серця. Якщо проблеми є, їх побачать – як в дорогій клініці, так і в звичайній поліклініці. Однак люди не поспішають показати лікарям свої серця і судини. Тому фахівці впевнені, що причина високої смертності українців від недуг серця – не в обладнанні та підготовці лікарів, а в ставленні людей до свого здоров’я. Що потрібно робити, щоб ваше серце було в порядку, “Сегодня” розповів головний кардіохірург МОЗ України Костянтин Руденко.

СТАТИСТИКА

ІНСУЛЬТ. Щороку у більш ніж 100 тисяч українців діагностують інсульт. При цьому виживають з таким діагнозом лише 50%, а 25% з них залишаються інвалідами.

ІНФАРКТ. Щорічно в Україні трапляється понад 50 тисяч інфарктів міокарда. Смертність при цьому захворюванні – 15% -20%. Тобто близько 7500 людей щорічно вмирають саме від інфаркту.

СМЕРТНІСТЬ ВІД ССЗ. Близько 450 000 осіб щорічно. У 2015 році – 420 000.

РЕЦЕПТ НА ДИВО-ТАБЛЕТКУ

Примітно, що показник смертності від недуг серця в п’ять разів вище, ніж від онкологічних захворювань. І це парадоксально, адже профілактика раку майже неможливо, його складно виявити на ранніх стадіях, а в групу ризику по онко входять всі 100% людей. У той же час причини серцево-судинних захворювань чітко окреслені, група ризику гранично ясна, а алгоритм профілактичних заходів простий. Проте тільки в вульгарному році від серцевих недуг померло 420 тисяч українців. Виходить, люди або не вірять статистикою і дослідженнями, або не думають, що це питання може торкнутися особисто їх, або чекають рецепт на диво-таблетку, яка за один прийом позбавить від проблем з серцем. “Але такої чудодійної таблетки не існує, – пояснює кардіохірург. – Зате відомі причини, що призводять до серцево-судинних захворювань: ожиріння (у 70% людей старше 30 років); цукровий діабет; гіпертонія (від неї страждає 13 млн людей в нашій країні); куріння. Відповідно, профілактика хвороб серця проста: відмова від куріння, правильне харчування, обов’язковий щорічний (як мінімум) контроль тиску, рівня холестерину і глюкози в крові. Також, щоб не пропустити патології серця, чоловікам старше 40 років, а жінкам старше 50 років необхідно раз на рік відвідувати кардіолога”. Пам’ятайте: серцево-судинні хвороби – не грип. Вони розвиваються поступово. І якщо їх вчасно виявити, то можна жити довго і щасливо.

СЕРДЕЧНА СТАРІСТЬ

Багатьом людям прості заходи профілактики у вигляді правильного харчування, відмови від куріння і алкоголю, зниження рівня стресу здаються банальними і недіючими. Однак експеримент, який провів зі своїм серцем київський пенсіонер, доводить правоту вчених. Володимиру Кузьмичу 85 років. У нього в анамнезі – два великих інфаркти і два інсульти. Перший інфаркт у Володимира стався в 55 років, другий – в 82 роки. Обидва інсульти – після 80 років. Але не тільки з інфарктами і інсультами довелося зіткнутися Володимиру Кузьмичу: за останні кілька років він пережив 94 серцеві напади, що супроводжувалися підвищенням тиску до 240 (верхнього) і непритомністю. Кожен раз близькі “прощалися”, а після другого інфаркту, що трапився після смерті дружини в 2010 році, лікуючий кардіолог сказав прямо: “Готуйтеся до найгіршого”.

ЇСТИ ТАБЛЕТКИ. Жирна рясна їжа і міцний алкоголь були супутниками Володимира з молодих років: “Літр горілки був для мене нормою”, – згадує пенсіонер. Перед першим інфарктом чоловікові поставили діагноз “ожиріння 3-го ступеня”, тому під час реабілітації йому довелося схуднути, а заодно і відмовитися від спиртного в звичних дозах. Але зовсім пити він не кинув і схуд лише до 85 кг (при зрості 172 см). Задишка, підвищений тиск і регулярний стрес супроводжували Володимира постійно. Триматися на ногах в такому режимі допомагали десятки різноманітних препаратів з приставкою “кардіо” в назві. Однак в 2013 році сталося так, що Володимир Кузьмич переїхав з Ялти до Києва до дочки. Від жирної їжі, хліба, м’яса і міцних спиртних напоїв довелося відмовитися, підкоряючись правилам нового будинку. Основу раціону склали каші, супи на воді, овочі і сир. За перший же місяць Володимир Кузьмич схуд на 8 кг, потім ще на три. Пішли задишка, набряки і необхідність вживати таблетки. Закуплені ще вдома препарати закінчилися за пару місяців, а нові заради експерименту Володимир вирішив не купувати і спробувати жити без них. Закінчився і стрес, адже зараз всі турботи пенсіонера – читати книги і спілкуватися з родичами. Таким чином, вже три роки 85-річний чоловік, який має в анамнезі два інфаркти і два інсульти, ніяких ліків не приймає взагалі.

Читайте також: Секрети загартовування для найменших: купання в басейнах і морозиво проти бронхіту

Джерело

Related Post