fbpx
Україна
Погода на літо: детальний прогноз

Довгоочікуване тепло прийде точно за календарем — 1 червня, обіцяють синоптики. Причому, за прогнозами метеосайтов, спека під +30 і вище триватиме три тижні і спаде лише після 20 червня.

В цілому літо буде «середньостатистичним», без особливої ​​спеки, та й дощів пройде більш ніж достатньо. Але, як і рік тому, варто очікувати раптових потеплінь і різких похолодань.

ЧЕРВЕНЬ. За словами заступника начальника Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, перший місяць літа виявиться близьким до норми як по температурі, так і по опадам. Вдень повітря прогріється до +30, вночі буде прохолодніше, до +15 і нижче, особливо в першій декаді.

З ним згоден і народний синоптик Леонід Горбань, розрахував, коли не варто виходити з дому без парасольки. Він може стати в нагоді в період з 2 по 5 червня, в залежності від регіону, а також 15-17-го і 25-26-го. До речі, 15-17-го Горбань обіцяє найсильніші зливи місяці, в ці дні може випасти до 20 мм опадів.

ЛИПЕНЬ. За прогнозами Прокопенко, «маківка літа» виявиться спекотної (температура підніметься до +32), але зі зливами. «Після опадів, як правило, холоднішає, але ненадовго, так як це все ж липень, — сказав нам Прокопенко. — На Одещині та в інших південних регіонах в середині літа очікуються сильні бурі з градом».

А Горбань обіцяє нам середньодобову температуру в липні + 20-25, тобто вночі на 5-7 градусів холодніше «середнього», а днем — тепліше. «Розійтися жарі не дозволять сильні дощі, яких в липні очікується шість: два — в першій декаді, і чотири — в період з 15-го по 30-е. Причому з 15-го по 20-е можливі сильні бурі і град «, — вважає народний синоптик.

СЕРПЕНЬ. Прокопенко каже, що серпень буде прохолодним, з опадами нижче норми. «Згоден, але невеликі дощі пройдуть часто, всього за місяць очікується 8-10» мокрих «днів: з 2-го по 4-е, 9-10-го, причому з бурею.

Теж з бурею і градом 15-17-го і з 26-го по 30-е, — деталізував свій прогноз Горбань. — звідси й регулярні температурні «гойдалки»: після дощу буде холоднішати ночами до 12-15 градусів, а вдень середньодобова температура буде + 18-24 «.

ЧОМУ. В цілому, за словами метеорологів, літо обіцяє бути нестабільним. «Все літо очікуємо нестійку погоду: то дуже жарко, то холодно. Природно, що всі ці переходи повинні бути дощовими. Часті зміни погоди говорять про зміну клімату.

Тобто до примх погоди, на кшталт спеки на 1 квітня і заморозків на 1 травня, треба звикати «, — розповіла заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди метеорологічного НДІ НАН Вазіра Мартазінова. Горбань каже, що такі «капризи» повторюються раз в сім років, а літо 2018 року майже без перепадів температури, жарким і задушливим.

Читайте також: ПЕНСІЯ ПІСЛЯ РЕФОРМИ: ДІЮЧІ ПЕНСІОНЕРИ СТАНУТЬ «БАГАТШИМИ», А МАЙБУТНІ — ОТРИМАЮТЬ МЕНШЕ

ПОГОДА НА ЛІТНІ СВЯТА

Цього літа — три свята з вихідними — Трійця, День Конституції і День Незалежності.

Трійця випадає в цьому році на неділю 4 червня (вихідними будуть 3, 4 і 5 червня), і за прогнозами синоптиків, день з 90% -ною вірогідністю буде дощовим. Прогнози метеосайтов і народного синоптика показують, що на Трійцю по всій Україні очікуються нехай невеликі, але опади.

Температура повітря буде комфортною — близько 25 градусів тепла. До речі, за народними прикметами, на Трійцю повинен йти дощ — це до великої кількості грибів, теплого літа і пізнім заморозків.

А ось День Конституції, який завжди припадає на 28 червня (випадає на середу і буде вихідним), очікується, за прогнозами Горбаня, ясним, теплим і сухим.

Приблизно таким чекаємо і День незалежності 24 серпня — теплим і не дощовим. Він в цьому році випадає на четвер, і вихідними будуть 24, 25, 26 і 27 серпня.

Джерело.

Related Post

facebook