fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Економіка
Що робити для того, щоб платити за опалення до десяти разів менше

Експерти пояснили, як кардинально скоротити суми в платіжках.

Українці минулого тижня почали отримувати перші платіжки за опалення. Суми в платіжках за опалення для різних будинків значно відрізняється. За опалення квартири однаковою площею можна заплатити як 100, так і 1500 гривень. Для того, щоб платити за тепло в десятки разів менше, доведеться провести термомодернізацію свого житла.

“Потрібно дати відповідь, що відбувається в наших будинках і що робити. Все-таки найбільша робота – правильно сформулювати завдання. Якщо говоримо про багатоквартирний житловий фонд, іншого варіанту, ніж об’єднається в ОСББ, немає. Коли ми доходимо до реальних грошей, набагато краще мати ОСББ і далі контролювати, як ці гроші збиратися і витрачаються. Зараз існує 25,5 тисяч ОСББ, деякі ОСББ включають кілька будинків, тому можна говорити, що 25-30% всіх багатоквартирних будинків створили ОСББ. Але потрібно більше”, – впевнена експерт в сфері енергоефективності Тетяна Бойко.

Досвідчений енергоаудитор Сергій Свистюк радить:

Крок №1 – встановити лічильники. Для того, щоб почати економити, потрібно зрозуміти, скільки реально тепла споживає будинок. При цьому тепловий лічильник на квартиру в типовій багатоповерхівці встановити неможливо з технічних причин. “З однотрубною вертикальною системою опалення з подачею знизу або зверху жодна компанія-постачальник не погодиться встановити лічильник”, – розповідає експерт. Тому, найімовірніше, доведеться користуватися домовим лічильником, і для того, щоб реально платити менше, економити повинен весь будинок, а без утеплення домогтися цього неможливо.

Крок №2 – встановити індивідуальний тепловий пункт, систему регулювання споживання тепла. “Якщо це стосується системи опалення, то це повинні бути погодозалежні регулятори, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях в квартирах”, – відзначає Сергій Свистюк. Така система в будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, тобто всього по 3000 гривень з кожної квартири. Таке обладнання дозволить економити від 15 до 30% тепла і окупиться за 2-3 опалювальні сезони.

Крок №3 – провести енергоаудит. Тільки експерт зможе правильно відповісти на питання: “куди краще інвестувати гроші, і як утеплювати будинок?”. “Непоодинокі випадки, коли висотні будівлі утеплюються тонким пінопластом з порушенням технології монтажу, який на висоті від дощу і вітру відвалюється. Або коли утеплюється кілька квартир (т.зв. “клаптеве утеплення”) замість того, щоб, наприклад, встановити в під’їзді енергозберігаючі вікна або встановити індивідуальний тепловий пункт, така інвестиція принесе набагато більше ефекту по економії енергії і грошей мешканців”, – розповідає експерт про наслідки неправильного утеплення будинку.

Крок №4 – утеплити будинок. Комплексне утеплення будинку (заміна вікон та дверей, утеплення стін і швів) коштує дорого. При цьому на даний момент практично в кожному місті діє програма підтримки ОСББ. Наприклад, в Києві 70% витрат на утеплення будинку компенсують з міського бюджету, а ще 30% припадає збирати мешканцям. В середньому, як зазначає менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, кожній квартирі доведеться заплатити за утеплення свого будинку всього кілька тисяч гривень.

“Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об’єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміну вікон, модернізацію”, – впевнена експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Анна Шумейко.

Читайте також: БІЙЦІ ВСУ СТАЛИ НА ЗАХИСТ РОСІЯНИНА З “ПРАВОГО СЕКТОРА”, ЯКОМУ ЗАГРОЖУЄ ДЕПОРТАЦІЯ З УКРАЇНИ

Джерело.

Related Post