fbpx
Лайфхаки
Що станеться з вашим тiлoм, якщо ви відмовитеся від вуглеводів на місяць

Наслідки можуть бути не найприємнішими: від головних болів до гopмoнaльного збою.

  • Постійний головний біль

Дратує головний біль може з’явитися вже через день без вуглеводів. І це передбачуваний побічний ефект, особливо якщо раніше ви себе не обмежували в цукрі.

Системи організму звикли отримувати енергію з вуглеводів, які швидко розщеплюються до глюкози.

При відсутності знайомих джерел організм почне використовувати для отримання енергії жир, але йому потрібен час, щоб перебудуватися. Тому в перші кілька днів або тижнів запаморочення і головний біль стануть вашими постійними супутниками.

  • Bтома

Відсутність простого і зрозумілого для організму джерела енергії неминуче призведе до того, що ви постійно будете відчувати втому і сонливість, а вранці відірвати від подушки вас зможе тільки підйомний кран або сталева воля.

При нестачі глюкози тіло переходить в режим енергозбереження і витрачає сили перш за все на процеси життєзабезпечення: дихання, скорочення серцевого м’яза і так далі. Ваші робота та навчання в пріоритети організму не входять.

Читайте також: ТОП-10 ОЗНАК ТОГО, ЩО ВИ ЗАНАДТО ЗАЛЕЖНІ ВІД ЧУЖОЇ ДУМКИ

  • Перепади настрою

Без вуглеводів ви будете не таким вже приємним співрозмовником для оточуючих. Втім, постійна дратівливість, перепади настрою і вам самим життя не полегшать.

Причина таких змін – у тісному зв’язку між вуглеводами та рівнем гормону радості серотоніну. Дратівливість – це не найстрашніше, що може трапитися. Низкоуглеводная дієта нерідко призводить до депресії.

  • Порушення травлення

Ймовірно, відсутність вуглеводів в раціоні буде супроводжуватися здуттям живота. Запор – одне з можливих наслідків занадто строгих харчових обмежень.

Такий ефект можливий через зневоднення, викликаного недоліком вуглеводів, і малої кількості клітковини в їжі, якщо ви їсте недостатньо круп, фруктів і овочів. Проблему можна вирішити, якщо пити достатньо води і вживати досить клітковини.

Втім, можливий і зовсім протилежний результат дієти – діарея. Не варто сприймати її як спосіб схуднути швидше: вона загрожує все тим же зневодненням і вимиванням з організму корисних речовин до їх засвоєння.

Якщо причиною стала саме неправильно підібрана дієта, діарея усувається поверненням до збалансованого раціону. В інших випадках варто звернутися до лікаря.

  • Неможливість сфокусуватися

Рутинні справи будуть віднімати у вас більше часу, так як першим етапом будь-якого починання стане спроба зосередитися. Щоб фокусуватися, мозку потрібно постійне надходження енергії. Відсутність її джерел призводить до неуважності.

Причому дослідження показують, що низьковуглеводні дієти набагато негативніше впливають на когнітивні здібності, ніж збалансовані, навіть при однаковій загальній калорійності.

  • Зневоднення

Вуглеводи затримують воду в організмі, тому їх різке скорочення в раціоні приведе до швидкої втрати кількох кілограмів. Але до втрати жиру це не має відношення, мова лише про рідини.

І все ж при низьковуглеводній дієті ви будете виглядати краще, тіло стане більш рельєфним.

Однак у медалі є й інший бік: ви ризикуєте втратити занадто багато води, що негативно відіб’ється на вашому здоров’ї. Недолік вологи також призведе до головних болів.

  • Голод

Організм зробить у відповідь заходи на різке обмеження вуглеводів в раціоні, а потім перейде у ультимативному вимогу повернути йому звичний джерело енергії.

Бурчати живіт постійно проситиме нових порцій, і будь-який запах їжі викличе бурхливе слиновиділення. Їжа займе значну частину ваших думок.

  • Зміна харчових звичок

Відсутність швидких вуглеводів змусить вас по-новому поглянути на продукти, в яких містяться цукри. Через деякий час ви виявите, якими солодкими можуть бути фрукти і молоко.

При цьому чим довше ви обходитесь без цукерок і булок, тим простіше вам буде відмовлятися від них.

  • Втрата ваги

Якщо ви виключіть вуглеводи, ваги рано чи пізно покажуть зниження ваги . Причини у цього може бути дві.

Кетоз. Коли кількість вуглеводів в раціоні вкрай мало, організм починає використовувати в якості енергії жирні кислоти. Щоб увійти в кетоз, потрібно вживати достатню кількість жирів.

Зниження загальної калорійності. Принцип, за яким працюють всі дієти: споживати менше, ніж витрачаєш. Якщо ви не просто стали їсти менше вуглеводів, а взагалі почали їсти менше, втрата ваги – логічний наслідок.

  • Зміна гopмoнaльнoгo фону

Недолік калорій і вуглеводів може змінити рівень вироблення наступних гopмoнiв.

Т3 – гopмoн щитовидної залози. Дослідження показують, що жорстка дієта може знизити вироблення гopмoну, причому відсутність вуглеводів впливає на роботу щитовидної залози сильніше, ніж збалансований по макронутрентiв режим харчування.

Kopтизол – гopмoн стpecy. Відсутність вуглеводів підвищує його вироблення, що негативно впливає на роботу основних систем організму.

Тестостерон. Згідно з дослідженнями, низкоуглеводна дієта знижує вироблення цього гopмoнy.

Джерело.

Related Post