fbpx

Скандал у дитсадку: батьків хотіли зобов’язати “надавати матдопомогу”

У столиці розгорівся гучний скандал через побори в дитсадку. Керівник одного з дошкільних установ в Святошинському районі придумала щось нове: посилаючись на недофінансування з бюджету, вона запропонувала батькам підписати документ.

В якому їх зобов’язують “працювати на благоустрій установи або надавати матеріальну допомогу, в залежності від фінансових можливостей сім’ї”, повідомляє «Сегодня».

Також в “договорі” був пункт “своєчасно забезпечувати миючими засобами … і покращувати матеріальну базу установи м’яким і твердим інвентарем”. Обурені батьки тут же забили тривогу в соцмережах.

“Це повне беззаконня. Змушують підписувати незаконну папірець, та ще й розповідають, що це, мовляв, ініціатива самих батьків”, – обурюються мами.

Читайте також: ДЕ ШУКАТИ РОБОТУ ВОСЕНИ І КОМУ БУДУТЬ ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ

Скандал докотився і до КМДА . У департаменті освіти визнали, що подібні випадки – ганьба для всієї системи. Правда, посади завідуюча дитсадка не залишилася без.

“Оперативно провели перевірку, і керівнику садочка оголосили догану за перевищення службових повноважень”, – повідомили в департаменті.

У міськадміністрації нагадують, що видали кілька наказів, які забороняють працівникам навчальних закладів збирати гроші і матеріальні цінності у батьків. У противних випадках закликають звертатися зі скаргами: в колл-центр мерії 15-51, до міського або районного департамент освіти.

“Наприклад, тільки на побутові і господарські дрібниці для освітніх установ всіх районів в цьому році виділено 109 млн грн”, – повідомляють в мерії.

Це близько 87 тис. грн на рік на один садочок, або 109,4 тис. грн – на школу. Самі навчальні установи кажуть, що збирають гроші не від хорошого життя.

“Раніше на побутові потреби з бюджету грошей не виділяли. А якщо якісь кошти і прямували, то лише точково. Зараз виділених грошей достатньо.

Але справа в тому, що благодійні внески все ж потрібні на інші потреби, наприклад, щоб замінити двері , вікна, дошку або зламану запчастина в туалеті – на ці цілі кошти з бюджету виділяються несвоєчасно “, – пояснює заступник директора однієї зі столичних шкіл.

Батьки ж говорять: поки найефективніший спосіб боротьби з поборами – оприлюднити подібні факти і залучати до них якомога більше уваги. Але це теж може відгукнутися упередженим ставленням до дитини з боку персоналу садка або школи.

You cannot copy content of this page