fbpx
Лайфхаки
Скільки живуть кішки і як продовжити життя свого вихованця

Для тих, хто хоче, щоб улюблений котик жив довго і щасливо.

Скільки може прожити моя кішка?

Тривалість життя домашніх кішок значно вище, ніж живуть у природних умовах. Якщо дикі кішки живуть близько 5-7 років, то домашні в середньому досягають віку 14 років.

При різних умовах утримання тривалість їх життя може варіюватися від 8 до 25 років. Скільки проживе ваша кішка, залежить від різних факторів і багато в чому – від вас.

Як тривалість життя залежить від породи і спадковості?

Є думка, що породисті коти і кішки живуть набагато довше. Як правило, це не так. Потрібно враховувати вплив селекції: іноді вона може стати причиною захворювань.

Тому вибирати домашнього улюбленця варто у досвідчених заводчиків і бажано вивчити його родовід, щоб визначити тривалість життя, а також період активності і ризик можливих зaxвopювань.

Вважається, що кішки британської породи можуть досягти віку 15 років, перські кішки живуть в середньому до 20, а сіамські – до 30. Але не варто забувати, що кожен випадок індивідуальний: іноді і безпородні вихованці можуть жити довго і щасливо.

Що я можу зробити, щоб продовжити життя мого улюбленця?

1. Стежте за самопочуттям вихованця

Помітили відсутність апетиту, млявість, виділення з очей або лущення – терміново зверніться до ветеринара. Будь-яка хвopoба забирає у кішки сили і життєву енергію.

Іноді візит до котячого доктору варто нанести і без певного приводу. Так ви зможете вчасно виявити прихований перебіг хвороби і запобігти її розвиток, зробити щеплення.

Читайте також: ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ВРАНЦІ: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ГОЛОВНУ ПОМИЛКУ

Ветеринар допоможе підібрати правильний корм, що відповідає віку, фізичних особливостей і стану здоров’я кішки.

2. Забезпечте кішці можливість вести активний спосіб життя

Придумуйте для неї ігри, змушуйте рухатися. У вихованців, які проводять час на дивані, тривалість життя значно знижується. Підтримати гарну форму кішкам допоможуть спеціальні іграшки або прогулянки на свіжому повітрі.

3. Не дозволяйте кішці гуляти без нагляду

Домашня кішка на вулиці може попастися в лапи собакам, потрапити під колеса автомобіля, заразитися чимось від вуличних кішок або навіть отруїтися. Знайомство з вулицею може стати для вихованця великим стресом, що теж негативно вплине на його здоров’я.

4. Cтepилізуйте вашого вихованця

Cтepилізовані коти і кішки живуть в середньому на 2-3 роки довше за своїх побратимів. Вaгiтнicть і пoлoги для кішки – велике навантаження, тому коти частіше проживають довше життя. Крім того, стерилізація захищає від безлічі зaxвopювань і стресів, допомагає привести в норму гopмoнaльний фон.

5. Правильно підбирайте раціон

Збалансоване харчування продовжить життя вашого улюбленця і убезпечить від колітів, ниркової недостатності, алергії, ожиріння та інших зaxвopювань. Годувати вихованця потрібно три рази на день, стежачи за тим, щоб тварина не переїдати.

Не варто поєднувати натуральні продукти з промисловими кормами. Якісний сухий корм, як правило, досить збалансований, щоб забезпечити кішку всіма необхідними речовинами.

6. Приділяйте увагу і даруєте любов

Кішки, з якими господарі проводять час і якими опікуються, відчувають себе набагато краще. Недолік уваги, байдужість або регулярні покарання можуть викликати неврози і скоротити життя тварини.

Надмірний шум і суєта можуть привести до зупинки серця.

Пам’ятайте, що тривалість життя вашого вихованця в ваших руках. Даруйте йому любов і турботу, і він буде радувати вас довгі роки.

Джерело.

Related Post

facebook