fbpx

Скоро в школу: у скільки обійдеться зібрати дитину до першого вересня

Перший дзвоник пролунає тільки через місяць, але батьки вже прикидають, у скільки ж обійдеться зібрати дитину в школу?

Вивчили для українських сімей ціни до нового навчального року на декількох торгових майданчиках. Джерело

Що в моді

За даними маркетплейса Prom.ua, в цьому році за повний збір п’ятикласника в школу батькам доведеться викласти близько 3,5 тис. грн. Цей приблизно на 500 грн більше, порівняно з 2018-м.

Причому найбільше доведеться викласти за набір товстих зошитів (255 грн – 15 шт.), рюкзак (478 грн), демісезонне взуття (370 грн), дитячу сорочку (295 грн), так як за рік ці товари в середньому подорожчали на 80 130 грн.

Експерти відзначають, що сьогодні моду на шкільні наряди задають лідери думок і діти-блогери Instagram, Youtube.

“Орієнтуючись на них, діти просять купувати такі ж іграшки та одяг, як у їхніх кумирів”, – зазначає керівник купівельного маркетингу Prom.ua Тетяна Жицького.

За її словами, молодші дівчатка цікавляться паєтками, носять обручі-вушка і грають з ляльками LOL .

“З 4-го класу школярки купують чокери, користуються дитячою косметикою і люблять стікер-буки”, – говорить Жицького.

А ось серед старшокласників і студентів популярні індивідуальні речі. Наприклад, затребувані кардигани. Причому частіше замовляють моделі прямого крою або оверсайз з великим в’язаним орнаментом, однотонні, без ґудзиків, застібок.

Такий одяг для дитини коштує близько 350 грн, а вироби для старшокласників обійдуться в 500-2000 грн, відзначають аналітики майданчики авторських товарів Crafta.ua.

Крім цього, школярі вибирають місткі рюкзаки, часто зі шкіри, а сумки – з міцної тканини, наприклад, парусини або бавовни з просоченням від дощу.

Для старшокласників важливо, щоб усередині сумок було відділення для ноутбука або планшета. Кольори – вважають за краще хакі, синій, коричневий, темно-червоний. Такі авторські речі обходяться в 1-1,5 тис. грн.

Читайте також: Дощі і прохолода: прогноз погоди в Україні на тиждень

А ще меблі

Перед школою батьки також замовляють меблі під підручники і шкільне приладдя.

“В основному купують стелажі і полиці для книг. Майстри створюють їх в формі хмар, літаків, будинків, ракет і навіть риб. Часто їх роблять за індивідуальними розмірами, підбирають колір, додають ім’я дитини або спецпокриття, на якому можна малювати крейдою”, – уточнює керівник Crafta.ua Ольга Костюк.

Такі полки для книг коштують від 300 грн, а стелажі – від 700 грн.

І розвиваючі іграшки

Позашкільна розвиток дітей – важливий тренд для батьків, який особливо проявився останні 3-5 років, кажуть експерти. Тому в багатьох сім’ях високим попитом користуються курси по ментальної арифметиці.

“За 2 роки на хвилі дитячих розвиваючих методик попит на навчальні іграшки виріс в 3 рази. Онлайн замовляють рахунки для ментальної арифметики, розмальовки за номерами і конструктори”, – зазначає керівник Bigl.ua Андрій Здор.

На ці товари покупці витрачають в середньому 430 грн.

Барахолка: шукаємо банти і підручники

Якщо сім’я не має вільних коштів, можна придбати для учня і вживаний одяг. Тим більше що багато речей дітвора не встигає зносити, тому реально купити товари майже в ідеальному стані.

Так, на сайтах оголошень можна знайти на 11-річного хлопчика штани в дрібну смужку (150 грн), білу сорочку і чорну жилетку (по 100 грн). А рюкзак фіолетового кольору для підлітка обійдеться в 200 грн.

У парі з ним на дитину буде добре виглядати спортивний костюм рожевого кольору за 100 грн.

Ще можна стати власником рахункових паличок (15 грн), двох пар бантиків (35 грн), пенала (30 грн), а також комплекту підручників з математики, української, читання, англійської, природознавства для 4-го класу (300 грн) і туші для каліграфії (45 грн).

You cannot copy content of this page