fbpx
поради
Смажимо картоплю прaвильно: 6 дорoгоцінних правил, якi пoвинна знaти кoжна госпoдиня

Смажимо картоплю правильно: 6 дорогоцінних правил, якi пoвинна знaти кoжна госпoдиня. Джерело

Правило №1

Картоплю після очищення і нарізки обов’язково треба замочити в холодній воді. Вода повинна бути холодною для того, щоб витягнути з коренеплоду крохмаль. Якщо вода буде гарячою або теплою, крохмаль залишиться в коренеплодах, і готова страва більше стане схожою на тушковану картоплю. Крохмаль заважає картоплі підрум’янюватися, тому від нього необхідно позбутися шляхом вимочування. Чим молодше картопля, тим довше її варто вимочувати. Найкраще, якщо на це піде 30 хвилин або 1 годину.

Правило №2

Після вимочування картоплю необхідно ретельно висушити. Краще, якщо ви складете картоплю в друшляк, а потім висушите на паперовому рушнику.

Підійде і звичайне полотняне. Картопля повина бути сухою, тому що надлишки вологи завадять утворення рум’яної скоринки. Та й контакт води з гарячим жиром може стати причиною плям на вашому фартуху або кухонному начинні.

Читайте також:НEЙМOВІРНІ КАБАЧКИ ПО-УГОРСЬКИ ВСЬOГО ЗА 30 ХВИЛИН. OДНА З НAЙКРАЩИХ СТРАВ, ЯКУ Я ГOТУЮ ВЛІТКУ

Правило №3

Сковорода повинна бути розпечена, а масло на ній підігріте. Не варто шкодувати масла, картопля повинна в нього добре занурюватись. Не забувайте, що улюблена багатьма картопля фрі смажиться у великій кількості киплячої олії.

Правило №4

Солити і додавати різні спеції треба тільки після того, як картопля готова. Якщо ви посолили картоплю під час смаження або до неї, то вона віддасть вологу, яка завадить утворенню рум’яної скоринки. Після того, як картопля готова, викладіть її на блюдо шумівкою, що дозволить стекти зайвому маслу. Потім посоліть і додайте спеції.

Правило №5

Ніколи не накривайте картоплю кришкою під час смаження. Для отримання рум’яної і хрусткої скоринки картопля повинна смажитися на відкритій сковороді.

Правило №6

Не кладіть занадто багато картоплі на сковорідку. Оптимально 2-3 шари. Не больше.

Рекомендації: Хочете надати готовій картоплі пiкaнтний аромат і смак? Тоді перед приготуванням в розпеченому маслі підсмажте кілька зубчиків часнику. Після того, як він підрум’яниться, дістаньте його і викладіть смажити картоплю.

Якщо в киплячу олію кинути гілочку розмарину і через кілька хвилин дістати, то готова картопля матиме приємний хвойний аромат і легкий присмак.

Related Post