fbpx

Спека і дощі: прогноз погоди на тиждень

Наприкінці тижня на всій території України очікується малохмарна і відносно тепла погода, повідомляє «Сегодня».

В Україні в найближчі кілька днів очікуються дощі на заході та півночі країни. У другій половині тижня грозовий циклон покине територію України, а стовпчик термометра досягне позначок в 26-28 градусів тепла.

Прогноз погоди на тиждень

12 вересня на заході України очікуються грозові дощі, на решті території – мінлива хмарність. Стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля.

Читайте також: БОРОТЬБА ЗІ СПАМОМ: КОГО КАРАТИ ЗА ДОКУЧЛИВІ SMS-РОЗСИЛКИ

У центрі і на півдні температура повітря підніметься до 30-32 градусів тепла. У той же час в столиці і на півночі стовпчик термометра коливатиметься в межах 27-29 градусів.

У середу, 13 вересня, дощової циклон пошириться на північ і захід країни. Невеликий дощ в цей день також очікується в столиці. Щодо спекотна погода – на півдні. Тут температура повітря вдень підніметься до 29-31 градус вище нуля.

На сході – від 28 до 30 тепла. У центрі – до 23 градусів, а в півночі і в столиці – до 21 градуса тепла вдень. У західних областях температура повітря вдень підніметься до 18-20 градусів вище нуля.

14 вересня на всій території України очікується мінлива хмарність і відносно тепла погода. На заході температура повітря вдень підніметься до 23-25 градусів, в центрі – 24-26 градусів, в столиці і на півночі – від 23 до 25 градусів.

У той же час в південних і західних областях України температура повітря буде коливатися в межах 24-26 градусів.

Схожа погода очікується 15 вересня. Незначне похолодання синоптики Укргідроментцентра очікують на заході. Тут температура повітря підніметься всього до 18-20 градусів.

У центрі – 22-27 градусів тепла. У столиці та на півночі стовпчик термометра підніметься до 21-23 градусів вище нуля вдень.

Малохмарна і тепла погода, згідно з прогнозом Укргідрометцентру, очікується і в суботу, 16 вересня. На заході температура повітря підніметься до 20-22 градусів. У центрі і на сході – до 25-27 градусів. У той же час в південних областях країни температура повітря вдень підніметься до 28-29 градусів вище нуля.

Народний прогноз погоди

12 вересня відзначається Перенесення мощів святого благовірного великого князя Олександра Невського в Олександро-Невської лаври, повідомляє портал “Синоптик”.

Наші пращури помітили, що теплий вечір і зоряна ніч 12 вересня обіцяють хороший врожай наступного року, а теплий і сухий день вказують на пізню зиму.

13 вересня вшановується пам’ять святого Кипріяна, єпископа Карфагенського. У минулі часи в цей день спостерігали за мешканцями водної стихії: якщо жаби стрибають на берег і вдень квакають, а риби вистрибують з води – буде дощ. З цього часу на городах збирають коренеплоди: моркву, буряк, картоплю.

14 вересня відзначається день пам’яті преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи. З цього дня починається старе Бабине літо, яке триває до 21 вересня. По цьому дню наші пращури визначали наступаючу осінь.

Якщо перший день Бабиного літа ясний, то осінь буде тепла; сухо – осінь суха; погода тепла – зима буде тепла. А якщо трапиться дощ, то вся осінь дощова буде.

Читайте також: ІДЕАЛЬНА ШКІРА БЕЗ МАКІЯЖУ: ГОЛОВНІ ПРАВИЛА

15 вересня вшановується пам’ять святого Маманта, батька його Феодота і матері Руфіни. У цей час відбувається перехід середньодобової температури повітря через 10ºС.

З середини вересня скидає листя черемха, порожніють пасовища. У давнину наші предки стежили за заходом: якщо в цей вечір він буде червоний, то морозів довго чекати не доведеться.

16 вересня було прийнято “прибирання мотлоху у домі”, щоб придбати благополуччя на осінь. У давнину в цей день спостерігали за мурашниками: якщо мурахи спорудили собі великі купи до осені, то слід готуватися до суворої зими.

17 вересня відзначається день пам’яті ікони Божої Матері “Неопалима Купина”. У цей день наші пращури на зорі ходили слухати останні голоси птахів, що відлітають на південь.

І стежили за воронами: якщо ворони сідають головами у різні сторони – день буде безвітряним, а якщо в одну, так як можна ближче до стовбура дерева – потрібно чекати вітру.

You cannot copy content of this page