fbpx

Спійманий чоловік, що поширював комп’ютерний вірус Petya

Його дії призвели до зараження близько 400 комп’ютерів, а також шахрайства деяких компаній,  пише «Сегодня».

Кіберполіції викрила 51-річного чоловіка з Дніпропетровської області, який поширив вірус Petya.A, повідомляє прес-служба відомства.

Правоохоронці встановили, що чоловік причетний до інфікування близько 400 комп’ютерів. Також встановлено перелік компаній, які користувалися послугами даної особи для “псевдоінфіціарованія” вірусом заради приховування злочинної діяльності та ухилення від сплати штрафних санкцій державі.

Заходи по залученню керівництва даних компаній до відповідальності вже ведуться.

“51-річний житель Дніпропетровської області (м Нікополь ), який в файлообмінниках і соціальних каналах мережі Інтернет виклав відео з докладним описом того, яким чином можна запустити вірус Petya.

A на комп’ютерах. У коментарях до відео він розмістив посилання на свою сторінку в соціальної мережі, на яку завантажив сам вірус і поширив його користувачам мережі “, – йдеться в повідомленні кіберполіції.

В результаті поліція під час обшуку у нього вдома виявила і вилучила комп’ютерну техніку, якою він користувався для поширення вірусу. Так само були знайдені файли з шкідливими програмами, схожість яких було підтверджено з вірусом Petya.A.

Читайте також: ШКОЛЯРКИ ОТРУЇЛИСЯ АЛКОГОЛЕМ

“Під час спілкування з поліцейськими чоловік пояснив, що після хакерської атаки, яка відбулася в червні 2017 року, він завантажив вірус до свого аккаунту на файлообмінному сервері. Посилання на файл він завантажив в свій блог (залишаючи коментарі під безкоштовним відео).

Встановлено, що цей вірус користувачі мережі завантажили на свої комп’ютери близько 400 разів “, – йдеться в заяві кіберполіції.

араз в поліції розглядають можливість оголошення йому підозри.

Нагадаємо, 27 червня українські банки, державні інтернет-ресурси і локальні мережі зазнали масованої хакерської атаки , яка поширювала вірус Petya.A, блокуючий роботу комп’ютерних систем.

За приблизними підрахунками, в результаті хакерської атаки було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп’ютерів в Україні.

You cannot copy content of this page