fbpx
Breaking News
За столом зі смачними наїдками і пляшкою вишуканого вuна красувався чоловік Катиної знайомої, яка роками гарує на заробітках. – Знайомся, це моя найкраща подруга. Вона… – Далі не треба, – безцеремонно перебила Катя. – Правда, Вікторе? Як дружина? Коли повернеться із заробітків? І чи варто повертатися?
Жити з такою кpoвожерливoю ​​леді небезпечно! Найжoрcткіші знаки Зодіаку серед жінок
Зі свого гіркого життєвого досвіду Наталя знала, багатьом чоловікам, які виявляли їй надмірну увагу, потрібна була тільки вона, а не її дитина, цей «багаж» її минулих любовних історій
Щаслива мати горнула до гpyдей одразу два маленькі клубочки — теплі, пахучі й такі рідні. А чоловік скоса поглядав на цю ідилію і сердився. «Віддай мені дітей і йди звідси, cтеpво!» — гаркнув так, що аж у вухах залящало. Пішла тихо, прихопивши з собою лише дітей
В астрології виділяють 5 знаків Зодіаку, які стають найкращими батьками. A ви знaйшли сeбе у цьому списку?
Суспільство
Статистика: скільки українців розмовляють українською мовою вдома

В Україні 66% населення називають українську мову рідною, але тільки 55% говорять на ньому будинку. При цьому 64% громадян України виступають за зміцнення державної мови.

Про це з посиланням на дослідження Київського міжнародного інституту соціології за 2017 року розповів співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда.

“Думаю, ми не повинні когось змушувати говорити, оскільки це право і свобода кожної людини. Тому в проекті закону про державну мову чітко вказано, що цей закон не регулює мову особистого спілкування і мову релігійних обрядів. Це сфера свободи людини”, – підкреслив Шамайда.

За його словами, досвід показує, що українці повинні рухатися по шляху законодавчого врегулювання.

Читайте також: ПРОБЛЕМИ З ОТРИМАННЯМ НЕ ЗНИКЛИ: ЧОМУ УКРАЇНЦЯМ СТАЛО ВAЖКO ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

“Конституція прямо цього вимагає від парламенту, і тоді в цьому захищеному просторі буде розвиватися і культура. До речі, хочу сказати, що зараз дві третини людей в Україні називають своєю рідною мовою українську, але тільки 55% людей розмовляють нею вдома.

Це означає, що приблизно 4-5 мільйонів наших громадян не розмовляють мовою, яку вони вважають рідною. І це вже свідчить про ненормальність ситуації”, – розповів співкоординатор руху« Простір свободи ».

Він додав, що 2/3 українців виступають за захист державою національної мови і підтримують основні положення законопроекту.

“Зокрема є велике дослідження КМІС, наприклад, 2017 року, де чітко вказано, що коли людей запитують, якою має бути мовна політика, 64% людей виступають за зміцнення державної мови, тільки 20% – за захист мов меншин і 2% – за захист російської мови”, – розповів Шамайда.

Джерело.

Related Post