fbpx
Breaking News
Центр Разумкова провів опитування: 70% українців позитивно оцінюють діяльність Зеленського, 44% – Верховної Ради
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
Здоров'я
Стежимо за слухом дитини: чого не можна робити ні в якому разі

Його зниження попередить відмова від гучних забав і паличок. Іноді зниження слуху у дітей – справа рук їх самих батьків. Розберемося в основних причинах, а також в тому, як їх не допустити. Наш експерт – Олена Самборська, отоларинголог першої категорії мережі сімейних клінік Ameda.

  • Забудьте про чищення вух паличками

Сірчана пробка у вухах, знижує чутність, всупереч поширеному переконанню батьків, виникає не через відсутність регулярного “прочищення” вух, а зовсім навпаки.

Природою задумано, що сірка захищатиме вушної апарат від патогенних мікроорганізмів, пилу і сторонніх предметів; тримати в узді бактерії, які живуть на шкірі зовнішнього слухового проходу; зволожить барабанну перетинку, запобігаючи її затвердіння і жорсткість, сприяючи кращій передачі звуку.

Ретельне вичищення сірки обеззброює слизову барабанної перетинки, яка першою зустрічає “ворогів”, і погіршує її звукопровідність.

Крім того, батьки чистять вуха дітям, як правило, ватяними паличками. Ті мають набагато більший діаметр, ніж проходи в дитячому вусі. Таким чином на вату хоча і чіпляються частинки сірки, але велика її частина утрамбовується.

Так відбувається раз за разом, і в якийсь момент в вухах дитини батьків-чистьох утворюється пробка, і “витягнути” її може лише ЛОР – за допомогою препаратів на основі розчиняють речовин або суміші спеціальних масел.

Як же очищати вуха? У міру накопичення сірки на видимій частині вуха досить витирати її серветкою. Усередині вуха сірку чіпати не варто: її надлишки за задумом природи повинні природним чином виштовхувати назовні завдяки руху щелеп під час жування або розмови.

Читайте також: КОМУ НЕОБХІДНО ЇСТИ МАНДАРИНИ: ВІДПОВІДЬ МЕДИКІВ

  • Не лікуйте самі нежить більше тижня

Затяжний нежить може стати причиною розвитку аденоидита, а той – привести до зниження слуху. Тому краще при найменших ознаках застуди, включаючи навіть нежить, показати дитину педіатру.

До лікаря варто поспішити і в тому випадку, якщо нежить пройшов, але є хропіння або посопування – це непрямі ознаки безсимптомного запалення аденоїдів.

Разом з тим не панікуйте, якщо доктор скаже фразу “збільшені аденоїди” – це ще не 100% -ний ознака аденоидита. Просто аденоїди, як лімфоїдна тканина, є частиною імунної системи. У дитини вона знаходиться в процесі навчання, тому аденоїди років до восьми у дітей завжди на сторожі і завжди дещо збільшені.

Взагалі, за нормами ВООЗ, застуда по 10-11 разів на рік – варіант норми. Але щоб “набряклі” аденоїди не погіршується постачання головного мозку дитини киснем, при значному набряку слизової носа варто звернутися до ЛОРа, педіатра або сімейного лікаря: він призначить терапію по зменшенню масштабів збільшення аденоїдів.

Причиною погіршення слуху дитини також може бути отит. І він також нерідко буває безсимптомним! Оскільки ходи від носа до вуха у дітей короткі і широкі, то до затяжного нежиті може дуже швидко додатися запалення в вусі.

Тому якщо нежить не проходить через тиждень, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Якщо отит підтвердиться, суворо дотримуйтесь рекомендацій лікаря: недолікований, він майже напевно перейде в хронічну форму і рано чи пізно закінчиться глухотою.

  • Відмовтеся від покупки кричущих іграшок

Слуховий аналізатор, хоча і адаптивен, нескінченно пристосовуватися до гучності звуку все одно не може.

При боргом і частому використанні гучних іграшок слуховий апарат дитини просто перестане розрізняти тихі звуки, не кажучи вже про те, що такі забави – подразник дитячої нервової системи, яка лише формується, переварюючи шквал нової інформації.

Тому в ідеалі від крикливих іграшок варто відмовитися: використовувати можна лише ті, в яких гучність звуку приблизно дорівнює децибелам звичайної людської мови.

Джерело.

Related Post