fbpx

Cтимyлятopи росту, біоактивні добавки: чи бeзпeчно м’ясо, яке купують українці

Чи доведеться українцям відмовитися від смажених курячих стегенець? Аналітики ставлять питання руба, бо корми для вирощування птиці дорожчають, на світовому ринку ціну курятини підганяє африканська чума свиней.

Виробники м’яса знаходять альтернативні шляхи здешевлення і перетворюють м’ясні холодильники в справжні лабораторії.

Журналісти спробували з’ясувати, чи контролює держава використання заборонених добавок для кормів, і чим насправді годують худобу фермери.

Cтимyлятopи росту, біоактивні добавки. Чи безпечно м’ясо, яке ми купуємо? І як на нашому здоров’ї можуть відобразитися використання фермерами новітніх ветеринарних препаратів?

Не менш одного року раніше було потрібно, щоб відгодувати свиню до центнера. Зараз же – на абсолютній більшості свиноферм – худоба набирає сто кілограмів за півроку, а іноді і швидше – розповідає на умовах анонімності фермер із Закарпатської області.

Бажання заробити якомога більше, може підштовхнути фермера до порушення закону – давати худобі заборонені стимулятори росту. В першу чергу – такими стимуляторами є антибіотики. Ці препарати додають в корм для тварин періодично і в невеликих кількостях. І завдяки цьому, свині або кури швидше набирають вагу.

Читайте також: 8 ЖОВТНЯ: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО І ЧОГО КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА РОБИТИ

Ветеринарні аптеки, інтернет-магазини пропонують купити у них кормові антибіотики, нехтуючи основним правилом – ці препарати взагалі не можуть бути кормовими. Їх треба використовувати тільки в разі хвороби тварини, в правильному дозуванні і за призначенням ветлікаря.

В інтернет-магазинах продаються також препарати, які повністю заборонені в Україні, тому що мають шкідливий вплив на організм тварини і призводять до мутацій. Якщо продають – значить хтось їх купує. А як щодо контролю?

Чи можуть державні ветеринарні інспектори прийти на ферму – взяти зразки кормів і досліджувати на наявність там заборонених речовин? Виявляється – не можуть.

В Україні багато років діяв мораторій на раптові перевірки. Фермера треба обов’язково попередити за десять днів. Досить, щоб прибрати всі заборонені препарати і корми.

Уже з наступного року ситуація може змінитися, говорить директор Інституту ветеринарних препаратів. В Україні нещодавно прийняли закон, який нарешті дає інспекторам право на раптові перевірки.

Журналісти їздили по свиноферм і представлялися торговими агентами. Пропонували купити заборонені антибіотики для годування тварин. За зниженими цінами.

Говорити, що більшість українських фермерів застосовують кормові антибіотики як стимулятори росту – навряд чи можна. По крайній мірі, експеримент з фермерами цього не підтвердив. Проблема ж у відсутності контролю з боку держави. А журналісти вирішили перевірити ще і продавців кормів. Представилися фермерами.

Продавець розповідає, що корми складаються з зерна, мінералів і вітамінів. Все це переробляється і виготовляється у формі гранул. Каже – антибіотики занадто дорогі – використовувати їх не дуже вигідно. За його словами, гормони також ніхто не додає. Все росте за рахунок сої.

Мовляв, в кормах є всі речовини, необхідні для росту худоби. Без будь-яких антибіотиків і гормонів свиню можна виростити до ста кілограмів всього лише за півроку.

Головне – щоб це були сучасні породи свиней і щоб за тваринами був належний догляд. Те ж говорять і в Інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок. Ось тут якраз перевіряють склад кормів в лабораторії.

Запевняють – впевненість багатьох українців в тому, що тварин накачують гopмoнaми росту – це міф. Фермери не роблять цього. І не тільки тому, що це заборонено. А й тому, що просто не вигідно.

Тому найбільшою проблемою залишається фактично безконтрольне використання антибіотиків в Україні. Їх дають худобі. І, в разі порушення правил застосування – залишки цих препаратів потрапляють в м’ясо, а через нього – в opганізм людини.

Джерело.

You cannot copy content of this page