fbpx
Breaking News
Поїхала я у відрядження і хлопцеві про це розповіла. Ну поїхала я значить гроші заробляти, приїхала вранці другого дня, порадувати коханого таким хорошим сюрпризом, заходжу в квартиру, а там мій наречений з якоюсь дівчиною розвaжається. Красива дівка років 20. Сіла я на стільчик, дивлюся на них і мовчу
Доньку колишній чоловік не кинув, трудився на двох роботах, щоб поставити її на ноги. З чуток я знала, що у нього часто змінювалися жінки. Звичайно, мене це зачіпало, адже я все ще його любила і звинувачувала себе за те, що втратила. Але так не могло тривати довго. У мене мало бути своє життя
-Я всім заважаю. Ти тільки не віддавай мене в інтернат, не давай, бабусю, миленька, я тебе благаю. Мама не бере, і тато не хоче, а тобі в лікарню треба, я ж чув, ти мамі говорила, питала, куди мене діти? Може мені краще піти на небеса до ангеликів, бабусю? 
Салат, який я готую кожного разу, як тільки до мене їде дочка з зятем. Він дуже цікавий, оригінальний, а головне, не такий як усі. Рецепт, який вартує вашої уваги!
Хочете здивувати своїх рідних чимось смачненьким? Тоді читайте, записуйте та готуйте на здоров’я! З інгредієнтів вам потрібні лише фарш та картопля. Домочадці, від такої смакоти, будуть в захваті!
Суспільство
Студенти скаржаться на масове урізання стипендій

Нова система нарахування стипендій зовсім не зрозуміла для студентів й на неї впливає велика кількість різних факторів

У вищих навчальних закладах змінили розміри стипендій, але принцип їх нарахування й досі не зрозумілий для студентів. Тепер виплати отримують не за підсумками середнього балу,а за рейтингом.

Про це повідомив експерт із питань вищої освіти аналітичного центру “Цедос” Єгор Стадний, передає Gazeta.ua. Він зазначив, що рейтинг мають формувати за успішністю студентів, але на нього впливає участь у житті університету, наукові та творчі досягнення.

Стадний розповів, що на 90% список формується за результатами навчання й на 10% за критеріями університету. В той же час навчальний заклад може просувати в рейтингу вище тих студентів, які мають спортивні досягнення, беруть участь у житті університету, активно займаються науковими дослідженнями.

“Стипендіальна реформа не враховує всіх реалій. У постанові щодо нарахування стипендій є підпункт — бюджетників відраховують, якщо вони до початку наступного семестру не складають екзаменів-боргів. Раніше вузи самі вирішували це питання. Залежно від університетів можна було мати дві-три академічні заборгованості. Зараз у вузах — недобір. Вони бояться втратити студентів. Це може призвести до завищення оцінок. У результаті університети й далі випускатимуть усіх охочих, навіть двієчників”, – пояснив експерт.

Університети, за його словами, самі вирішують скільки студентів отримуватимуть 1600 гривень, а скільки — 1100. Експерти сказав, що соціальні стипендії отримують за довідками про пільги, як і раніше. Але краще б було б, за словами експерта, щоб замість цього використали принцип призначення субсидій, тобто виплачували гроші від рівня доходу сім’ї студента.

Стадник додав, що стипендії багато в чому залежать від рівня акредитації університету. У вищих навчальних закладах її розмір становить 1100 гривень ,а в технікумах, училищах і коледжах — 830 гривень. Є також іменні стипендії – президентська, парламентська й урядова. Але їх отримують одиниці за перемоги в наукових і студентських творчих конкурсах.

Читайте також: Стало відомо, коли Україна отримає «безвіз»

Джерело

Related Post