fbpx
Економіка
Тариф на світло зробить різкий стрибок: скільки заплатимо

Наступного літа слід чекати різке підвищення електроенергії. Так, ціна за світло для населення може зрости одразу в 1,5 рази.

Чинний тариф покриває лише 50% економічно обґрунтованої вартості “струму”. Після відкриття ринку тарифи будуть визначати попит і пропозиція.

Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наразі тарифи для громадян не переглядає, а от для підприємств вартість регулярно зростає.

Втім, за словами чиновників, утримувати таку ситуацію вдасться лише до липня 2019-го, коли відбудеться запуск ринку енергетики. А потім почнеться подорожчання і для побутових споживачів.

Читайте також: ПOТEPПIЛІ У СПРАВІ ЗАЙЦЕВОЇ ПОЧАЛИ ВІДМОВЛЯТИСЬ ВІД ВЛАСНИХ СЛІВ

Тоді громадяни самостійно зможуть обирати постачальників послуг, а підприємства будуть конкурувати, пропонуючи вигідніші тарифи.

Прийдешній різкий стрибок тарифів визнають і в профільній комісії, і в Міненерго.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко повідомила, що електроенергія для населення могла б коштувати близько 1,85 грн за кВт*год. При цьому українці за перші 100 кВт*год платять всього 0,9 грн, а за кожен наступний – 1,68 грн.

Міненерго запропонувало вводити ринкові умови поступово, щоб згладити очікуваний стрибок.

Для цього хочуть запровадити спеціальні зобов’язання і на перехідний етап зобов’язати постачальників “струму” продавати електроенергію населенню за нижчими цінами.

Джерело.

Related Post

facebook