fbpx
Breaking News
Прoстий спoсіб змусити цибулину не пoдрaзнювaти ваші очі. Господиньки, я проекспериментувала, він рeальнo прaцює!
Вичитала на одному із сайтів цiкaвий рецепт салату. Пригoтувала! Зі стoлу вiн зник в oдну мить! Смaкoта неймoвірна!
Лідія не хотіла доглядати чоловіка, який потрапив в aварiю. Вона більше не отримувала дорогих подарунків, до яких так звикла, і через деякий час покинула його. І лuше чеpез рік, чоловік дізнaвся, як її пoкарaла дoля
Наші бабусі регулярно використовували для волосся цей природній інгредієнт і мали ох які коси! Звичайно, і екологія, і харчування наше, і вода зараз не ті, тим паче допомога волоссю за бабусиними рецептами точно буде корисною. Отже, беремо в аптеці кору дуба…
Зaвдяки цьoму копiйчаному засoбу мої кімнатні рослини не тiльки зaхищені від хвoроб і шкiдників, а й почали квітнути та мають неймовірний запах. Cпрoбуйте! Ви будeте врaжені рeзультaтом!
Суспільство
Тепло у квартирах українців можуть красти сусіди

Звичайний ремонт у сусідській квартирі може змінити життя усього під’їзду. Принаймні на декілька градусів.

А ще обійтися у копійчину усім мешканцям будинку. Тож, якщо у квартирі стало холодніше, ніж зазвичай, запитайте у сусідів, чи не з’явилися в їхній оселі нові радіатори опалення. Якими можуть бути наслідки таких ремонтів.

Ті, хто збільшив опалювальну площу квартири за рахунок лоджії, змушують сусідів сплачувати за це. Крім того, через збільшення кількості батарей або їхньої площі температура в інших квартирах може зменшуватися. Про це повідомив заступник директора з питань експлуатації КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” Микола Джулай.

“Деякі власники квартир збільшують опалювальну площу, порушуючи всі проектні норми. Нашою теплопостачальною організацією не було погоджено жодного проекту щодо встановлення батарей на лоджіях. Люди самовільно втручаються в систему опалення, тим самим змінюють проектну конструкцію системи опалення. Вони розладжують гідравлічну та теплову наладку системи опалення будинку”, – пояснив фахівець.

Найбільш розповсюджене порушення при встановленні додаткових батарей або їхній заміні – їх приєднання металопластиковими трубами.

“Це однозначно зменшує температуру в інших квартирах будинку. Наприклад, у системах опалення з верхньою розводкою на верхніх поверхах температура може сягати 23-26°C тепла, а на нижніх – лише 16-18°C”, – зазначив Микола Джулай.

Якщо на будинку встановлений лічильник теплової енергії, то витрати на додаткову площу обігріву таких квартир розподіляються в нарахуваннях за оплату між усіма квартирами. В іншому випадку збитки несе підприємство, що постачає послугу.

За словами заступника директора КПТМ “Черкаситеплокомуненерго”, ця проблема для Черкас масштабна, але законом не передбачене чітке регулювання цих нюансів. Навіть для того, щоб зафіксувати такий факт, сусідам та працівникам КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” треба потрапити до квартири власника. У кого ж із мешканців будинку утеплені лоджії чи балкони, видно і ззовні.

“До прикладу, будинок по Іллєнка 29/1. Якщо ввечері подивитися зі сторони вулиці на балкони, то видно усі квартири, де зроблене перепланування”, – розповів фахівець.

У будинках, де створене ОСББ, таке питання вирішити набагато легше, ніж у тих, що відносяться до СУБів.

“В ОСББ можуть організувати комісійне обстеження квартир та написати до нас звернення з проханням донарахувати мешканцям відповідних квартир квадратні метри”, – пояснив Микола Джулай.

Голова правління ОСББ “Прометей” (вул. Смілянська, 75) Володимир Понура також переймається проблемою самовільного підключення мешканців до системи опалення.

“Це взагалі глобальна проблема для міста. Є такі квартири і в будинках, якими я керую. Через них страждають сусіди”, – пояснив він.

Як повідомив сайту головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ департаменту ЖКК Черкаської міської ради Юрій Кучеренко, без рішення суду або без згоди власника до квартири, як до приватної власності, потрапити практично неможливо.

“Навіть теплова інспекція не має відповідних повноважень. У той же час, я жодного разу не чув про примусовий доступ до квартири через суд у Черкасах саме у випадку встановлення додаткових батарей. Знаю, що в ОСББ такі нюанси вирішуються колективно, коли своїм авторитетом більшість може примусити власника квартири виправити наслідки невдалого приєднання до тепломережі”, – пояснив спеціаліст.

Читайте також: ШОКОЛАД – КРАЩИЙ ЗАСІБ ВІД КАШЛЮ: ДОВЕДЕНО НАУКОЮ

Джерело.

Related Post